0
Četvrtak 15.02.2018.
19:00

Evropa kup: "Delfini" potopili Maltežane u Splitu, sledi Grčka

Srpski vaterpolisti prema očekivanjima ostvarili su ubedljivu pobedu na startu kvalifikacionog turnira Evropa kupa koji se održava u Splitu. "Delfini" su savladali Maltu 17:3 (4:0, 5:1, 5:1, 3:1).

EPA/Srdjan Suki
Sigurna pobeda na startu: Filip Filipović

Pre utakmice sa Maltom naša selekcija je imala naporan plivački trening pa je možda i to razlog što su igrači počeli nepovezano, bez pravih akcija. Za neke čudne odluke mađarskog sudije selektor Dejan Savić je već posle polovine četvrtine zatražio tajm aut. Ćuk je posle 5,30 minuta pogodio mrežu za prvi gol kako na turniru tako i u istoriji ovog takmičenja. Do kraja četvrtine S. Rašović, Mandić i Drašović parabolom su pogodili za 4:0. Lazić je dva puta obezbedio igrača više, ali bez realizacije. Sa druge strane Maltežani su teško dolazili do gola, jedan zicer je zaustavio Mitrović.

Kuzin je iz kontre bio strelac prvog gola za Maltu. Revanširali su se Filipović parabolom, Pijetlović i Ćuk sa pet metara, Lazić sa igračem više i Stojanović posle odlične akcije. U poslednjoj akciji druge četvrtine Maltežani nisu iskoistili igrača više, dobro je reagovao Mitrović kojeg je zamenio Pijetlović

I treća četvrtina je počelo golom Kuzina, a odgovor je bio repriza druge četvrtine. Jakšić, Lazić dva puta i Ćuk sa igračem više, pa Pijetlović na dodavanje Filipovića. Poslednji deo se pretvorio u odrađivanje posla u kojem su se kao strelci istakli Pijetlović, V. Rašović i Lazić. Maltežani su imali tri dobre prilike dva puta odlično je reagovao Pijetlović ali je u samom finišu Plumpton postavio konačan rezultat 17:3.

U petak "delfine" čeka daleko teži ispit, a protivnik od 17.30 časova je Grčka, koja je na prošlogodišnjem Svetskom prvenstvu u Budimpešti zauzela četvrto mesto.

Malta - Srbija 3:17 (0:4, 1:5, 1:5, 1:3)

Bazen: Poljud.

Sudije: Teksido (Španija), Marijaš (Mađarska).

Igrač više: Malta 2 (0), Srbija 10 (7).

Malta: Grišti, Buđeli, Galea, Da. Zemit, Abela, J.Zemit, S. Kamiljeri, J. Kamiljeri, Plumpton 1, Kuzin 2, Mici, De. Zemit. Tanti.

Srbija: G. Pijetlović, Mandić 1, V. Rašović 3, Ranđelović, Ćuk 3, D. Pijetlović 3, Lazić 4, Stojanović 1, Jakšić 1, Filipović 1, Drašović 1, S. Rašović 1, B. Mitrović.