Skloni ste preoštrim izjavama zbog čega stvarate tenziju u vezi. Ne uvlačite voljenu osobu u diskusiju koja je vama potrebna zarad samopotvrđivanja.

LOGO LIGE ŠAMPIONA MIRALEM SULEJMANI SE POIGRAVAO S ODBRANOM HRVATSKOG ŠAMPIONA

Srbin pokorio Zagreb

x Naš fudbaler sjajnom igrom i asistencijom trasirao trijumf Holanđana na Maksimiru, asistirao i Kolarov, a Vidić i Perendija pocrveneli GLOSA Nemac isključio dvojicu Srba u Bukureštu

Prvi dan trećeg kola Lige šampiona protekao je u znaku favorita. Istina, mučili su ih autsajderi, ali su na kraju Mančester Junajted i društvo uspeli da zabeleže očekivane pobede.
Upravo su se "crveni đavoli" najviše mučili na gostovanju malo poznatom rumunskom prvaku Ocelulu iz Galatija, koji je prošlogodišnjeg finalistu Lige šampiona ugostio na Nacionalnoj areni u Bukureštu. Važnu ulogu u ovom meču imali su i srpski fudbaleri i to u oba tima.
Za domaći tim igrali su golman Branko Grahovac, Milan Perendija i Bratislav Punoševac, dok je favorizovane goste kao kapiten prevodio oporavljeni Nemanja Vidić, kome je to bio prvi meč za Junajted još od sredine avgusta kad se povredio na meču sa Vest Bromvičom. Međutim, Povratak neće ostati Nemanji u lepom sećanju, uprkos važnom trijumfu njegovog tima. Malo je nedostajalo da upravo stameni Užičanin dovede pobedu u pitanje pošto je u 66. minuta dobio crveni karton, samo dva minuta pošto je Vejn Runi konačno iz penala slomio otpor čvrstih Rumuna.
Druga je stvar što se stekao utisak da je nemački arbitar Feliks Brih prestrogo isključio Vidića koji je, istina, startovao oštro, ali na loptu, kad je na ivici terena zaustavio prodor Gabrijela Đijurđija.

Sulejmani hvali Kovačića
Miralem Sulejmani je posle trijumfa na Maksimiru dao mini intervju za hrvatske medije.
- Mislim da je naša pobeda potpuno zaslužena, pokazali smo da smo bolja ekipa - kazao je Sulejmani. - Poznajem mnogo igrača Dinama, igraju dobar fudbal, ali mi smo pružili najbolju utakmicu ove sezone i, što je za nas najvažnije, pobedili. Na ovaj način smo podigli samopouzdanje pred važan duel s Fejenordom za vikend.
Srbin je iz domaćeg tima pohvalio 17-godišnjeg Matea Kovačića, za koga se interesuju najveći evropski klubovi.
- Vidi se da je savršen igrač, ali mora još puno da radi. Samo uz pravi trening može da napravi nešto veliko.

Ferguson brani Vidića
Menadžer Mančester Junajteda, ser Aleks Ferguson, izjavio je posle meča u Bukureštu da razume sudiju i njegovu ocenu težine prekršaja, ali da je ipak preterao.
- Da, Vidićeva noga jeste bila visoko podignuta, a mnoge sudije, pogotovo u kontinentalnom delu Evrope, to sankcionišu. Ipak, mislim da je bilo prestrogo - rekao je Ferguson.
Upitan da li će se klub žaliti na sudijsku odluku, Ferguson je odgovorio odrečno:
- Ne, jer nema svrhe. Ne vidim da bismo uspeli.
Što se tiče utakmice, škotski trener je zadovoljan što je njegov tim bio strpljiv i uporan.
- U mnogim utakmicama na strani morate da radite da biste pobedili. Nije bilo lako i protivnik nas je namučio. Posed lopte pokazuje da smo kontrolisali utakmicu. Zadovoljan sam rezultatom. Bila je ovo duga noć. Moji igrači su morali da budu strpljivi i uložili su mnogo truda da bi pobedili - rekao je Ferguson i podvukao: - Ne bih rekao da smo bili srećni. Bili smo bolji tim i zasluženo smo pobedili. Bili smo dominantni, posebno u drugom delu, a istakli su se Nani, Anderson i Runi.

Sad Stanković i Tošić vode trku
Za razliku od Serije A gde neočekivano tavori u donjem delu tabele, Inter se posle startnog kiksa protiv Trabzona sad šepuri na čelu tabele Grupe B.
"Nero-azuri" su do prvog mesta stigli posle velike pobede u Lilu, a doprinos u ovom trijmufu, istina u drugom poluvremenu, dao je i doskorašnji kapiten Srbije Dejan Stanković.
Na drugom mestu sad je CSKA, koji je u Moskvi ubedljivo savladao Trabzon. Zoran Tošić je na terenu proveo do 62. minuta.

Nemački sudija je u finišu meča isključio još jednog Srbina, ali u timu Rumuna. Milan Perendija, nekadašnja nada Partizana, zaradio je drugi žuti karton posle faula nad Čičaritom, da bi Vejn Runi u poslednjim trenucima meča novim golom sa bele tačke postavio konačnih 2:0. Golman Grahovac je pročitao u koju će stranu šutirati, ali je udarac bio snažan i precizan.
Srpski pečat udaren je i u Zagrebu. Miralem Sulejmani bio je ubedljivo najzapaženiji igrač na stadionu u Maksimiru gde je Ajaks savladao domaći Dinamo sa 2:0. Sulejmani je u hrvatsku prestonicu stigao kao sveži tata, pošto mu se dva dana ranije rodio sin Luka, a na terenu je igrao kao pravi tata-mata. Driblinzima i asistencijama bacao je u očaj defanzivce "modrih", a posebno je zablistao na startu drugog poluvremena. Posle njegove nezaustavljive akcije u 49. minutu, kad se bukvalno prošetao kroz odbranu Zagrepčana, majstorski je asistirao Derku Burigteru za vođstvo Holanđana čime je trasiran put ka pobedi.
Asistenciju, takođe veoma važnu za svoj tim, zabeležio je i Aleksandar Kolarov. On je u 1. kolu protiv Napolija ušao u istoriju kao prvi strelac za Mančester Siti u Ligi šampiona, a sad je doprineo da "građani" stignu do prve pobede u elitnom takmičenju. Viljareal je rano poveo, ali je Siti izjednačio posle prodora Kolarova u 42. minutu kad je Španac Marćena zatresao mrežu svoju, da bi u bukvalno poslednjim sekundama meča "rezervista" Kun Aguero postavio konačan rezultat meča.
Isti rivali igraće ponovo za dve nedelje, ali na terenima ekipa, koje su sad gostovale.