EPA-EFE/MATTEO BAZZI

Fudbaleri Crvene zvezde igrali su nerešeno 1:1 protiv ekipe Milana na “San Siru” koji ide dalje zbog više postignutih golova na gostujućem terenu.

Milan je poveo golom Franka Kesija u devetom minutu iz penala, a izjednačio je El Fardu Ben u 25. minutu.

U nastavku Zvezda je hrabro pokušala da dođe do trijumfa, čak i kad je u 70. minutu ostala sa igračem manje nakon neopreznog starta Marka Gobeljića.

Upravo je Gobeljić samo minut ranije imao sjajnu priliku za gol, a kasnije je odličnu šansu imao i povratnik u redove crveno-belih Aleksandar Katai.

Zvezda se vraća kući uzdignute glave, Milan se u finišu branio sa igračem više, a Silvio Pioli je u nastavku morao na teren da pošalje i prvu zvezdu tima Zlatana Ibrahimovića.

TOK MEČA 1:1(1:1)

KRAJ

DRUGO POLUVREME

82. minut – Velika šansa je bila za Zvezdu, imao je šut Katai posle kontre ali je lopta završila pored gola.

70. minut – Zvezda će u nastavku igrati sa igračem manje, drugi žuti karton dobio je Gobeljić.

61. minut – Šut Ivanića posle solo prodora, ali je bio iblokiran i lopta je otišla u korner.

46. minut – Utakmica je nastavljena.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

PRVO POLUVREME

38. minut – Dalot je ostao sam na drugoj stativi i snažno šutirao ali je Borjan sjajno intervenisao.

24. minut – GOOOOL! Sjajno je Ivanić proigrao Bena koji iz kaznenog neodbranjivo šutira u desni ugao Donaruminog gola. 1:1

22. minut – Odličan udarac Bena iz slobodnog udarca završio je na prečki.

16. minut – Šutirao je Ben iz kaznenog ali visoko preko gola domaćih.

9. minut – GOL! Milan vodi, precizan sa bele tačke bio je Kesi. 1:0

1. minut – Utakmica je počela.

SASTAVI:

Milan: Donaruma, Kalabrija, Tomori, Romanjoli, Dalo, Meite, Kesi, Kastiljeho, Krunić, Čalhanoglu, Leao.

Crvena zvezda: Borjan, Gobeljić, Pankov, Degenek, Gajić, Srnić, Kanga, Sanogo, Ben, Ivanić, Falćineli.

Podsećmo, Zvezda juri pobedu ili remi sa dva ili više datih golova – jer je meč u Beogradu završen rezultatom 2:2.

Pre utakmice trener crveno-belih Dejan Stanković je izjavio sledeće:

– Neće biti lako, čeka nas 90 minuta borbe, nećemo se predati i niko ne može da nam oduzme neku nadu da idemo dalje. To ne govorim kao pesimista nego kao realista. Nema zaletanja, zatvaranja očiju, pa da se olupamo. Pokazali smo da znamo da igramo na rezultat, i kad se branimo i kad napadamo.