0
Ponedeljak 20.05.2019.
09:00

Pobeda za novog trenera

Novi trener i konačno - pobeda! Fudbaleri Belih orlova iz Boniriga prekinuli su višenedeljni post i napokon zabeležili pobedu u prvenstvu. U okviru 12. kola Druge Premijer lige Novog Južnog Velsa, srpski klub je savladao Kenterburi Benkstaun i tako zabeležio trijumf posle mesec i po posrtanja u završnim trenucima mečeva - 1:0 (1:0).

Vesti
Pobeda: Slavlje fudbalera Boniriga posle gola odluke

Minimalna pobeda protiv poslednjeplasiranog tima lige sigurno nije razlog za veliko slavlje, ali činjenica da su tri boda osvojena na debiju novog trenera Vejna O'Salivana predstavlja dobar znak pred nastavak borbe za bodove.

Pobedu je još sredinom prvog poluvremena doneo Asmir Kadrić, koji se najbolje snašao pred golom gostiju i zatresao mrežu za 1:0. Bio je to jedini momemat vredan pažnje u prvih 45 minuta. Fudbalska bitka rasplamsala se tek u nastavku meča. Sve je prštalo od šansi. Akcije su se ređale kao na traci, ali je izostala realizacija.

Orlovi su sasvim nadigrali nedorasle goste,, ali lopta nije htela u mrežu. Istini za volju, zakoprcala se iza leđa golmana Kenteberija i u 47. minutu, ali je pomoćni sudija signalizirao nepostojeću ofsajd poziciju strelca Šubare. Bez ikakvog razloga poništen je gol srpskog defanzivca na asistenciju raspoloženog Kadrića.

U 55. minutu Kondek promašuje prazan gol rivala, a nedugo zatim Mekenzi iz izgledne pozicije šutira preko prečke. Usledile su dve šanse za Kenterberi, koje je dobrim intervencijama zaustavio golman Hronopulos. U završnici meča Vranković je bio neprecizan posle šuta glavom, a zatim je i Pitersen tukao nedovoljno jako i direktno u golmana gostiju.

U 87. minutu posle šuta Pitersena lopta pogađa odbrambenog igrača Kenterberija koji je stajao na gol-liniji. Ostala je sumnja da li je lopta udarila Berijevog igrača u ruku. Vredi istaći i gromoglasnu podršku navijača Boniriga, koji su bodrili Orlove istim tempom i u pravom smislu reči bili dvanaesti igrač.

Vesti
Neopravdano: Poništeni gol Šubare

Bonirig 1
Kenterberi 0
BONIRIG: Hronopulos, Galavej, Smit, Šubara, Mekenzi, Armson, Rodić, Adilović (Piterson), Kadrić, Darko, Kondek (Vranković).
KENTERBERI: Suarez, Andrilpulos, Nikolau, Sopina, Meknamara, Sailava, Bredšo, Di Melo, Andrikpoulos, Drueri, Kerazon.
STRELAC: Kadrić u 27. minutui. Stadion Sportskog kluba u Bonirigu.

Tabela
Rezultati 12. kola: Bonirig - Kenterburi 1:0 , Blektaun - CK Mariners akademija 1:5, Hils junajted - St. Džordž Sejnts 0:0, Mekartur - Sent Džordž siti 1:2, N. Tajgers - Z.Sidnej B 1:1, Mauntiz - GHFA Spirit 2:0, Rajdalmir - NŠ Mariners 1:3.

1. Z. Sidnej B 12 8 3 1 32:11 27
  2. NŠ Mariners 12 8 2 2 26:12 26
  3. Hils junajted 12 8 1 3 26:16 25
  4. GHFA Spirit 12 7 2 3 22:19 23
  5. CK Mariners A. 12 5 3 4 23:18 18
  6. N.Tajgers 12 4 5 3 23:15 17
  7. Bonirig 12 4 5 3 14:12 17
  8. Mauntiz 12 5 2 5 26:26 17