Subota 25.05.2019.
19:00
Vestionline, Kajakaški savez Srbije A

Zlato i bronza za juniore u Brandenburgu, u Poznanju četverac izborio finale

Juniori su u Bandenburgu dodali još dve medalje u kolekciju. U Poznanju su se seniori borili sa jakim vetrom i talasima, a muški četverac je izborio finale.

Nebojša Radović / KSS

Juniorska reprezentativka Srbije, Olivera Mihajlović, osvojila je zlatnu medalju na regati u Brandenburgu. Olivera je u jednosedu na 500 metara trijumfovala vremenom od 1 minut i 59.378 sekundi. Srebro je osvojila domaća takmičarka Katarina Ditrihs (02:00.676), dok se na najniži stepenik pobedničkog postolja popela Elvira Hrišakova iz Ukrajine (02:00.991).

Ženska juniorska posada četveroseda na 500 metara osvojila je bronzanu medalju. Dunja Stanojev, Anja Damjanov, Jovana Mladenović i Milica Popović do bronze su stigle pošto su trku izveslale za 1 minut i 41 sekund i 429 hiljaditih. Zlato je pripalo posadi Nemačke (01:39.122), dok su srebro osvojile juniorke iz Francuske (01:41.257).

POZNANJ

U poslepodnevnom programu Svetskog kupa u Poznanju veslane su trke na 500 i 1000 metara.

Muški četverosed na 500 metara, Nebojša Grujić, Stefan Vekić, Vladimir Torubarov, Marko Dragosavljević plasirali su se u finale. Naš muški četverac je mesto u finalu izborio pošto je u polufinalu zauzeo drugo mesto u vremenu 01:21.699, što je bilo samo 0.43 sekunde sporije od posade Portugala. Finale u K4-500 u muškoj konkurenciji vesla se u nedelju od 13:23h.

Ženska posada četverca nije uspela da izbori mesto u finalu. Milica Starović, Nikolina Moldovan, Kristina Bedeč i Marija Dostanić, polufinalnu trku završile su na sedmom mestu, pošto su kroz cilj prošle u vremenu 01:37.777. B finale u konkurenciji ženskih četveraca vesla se u nedelju od 10:20h.

Za razliku od četveroseda, Milica Starović nije uspela da izbori učešće u finalu jednoseda na 500 metara, pošto je u svojoj polufinalnoj trci zauzela 5. mesto u vremenu 01:52.799. Takmičenje u jednosedu Starovićeva završava u nedelju od 10:50h kada se vesla B finale.

Muški dvosedi na 1000 metara nisu uspeli da se domognu finala. Dvosed u kojem su veslali Anđelo Džombeta i Mihailo Subotić svoju trku  polufinala završio je na 7. mestu, pošto su najdužu deonicu izveslali za 3 minuta i 20.547 sekundi. DŽombeta u Subotić u Poznanju nastaviće u B finalu koje će se veslati u nedelju od 10:56h.

Za razliku od njih, Simo Boltić i Nikola Rasulić, takmičenje u K2-1000 završili su u polufinalu, pošto su kroz cilj prošli kao osmi.

RASPORED TRKA SRPSKIH REPREZENTATIVACA 4. DANA SVETSKOG KUPA U POZNANJU

10:20 K4-500 B finale Milica Starović, Nikolina Moldovan, Kristina Bedeč, Marija Dostanić
10:50 K1-500 B finale Milica Starović
10:56 K2-1000 B finale Anđelo Džombeta, Mihailo Subotić
13:23 K4-500 A finale Nebojša Grujić, Stefan Vekić, Vladimir Torubarov, Marko Dragosavljević
14:12 K2-500 mix kvalifikacije Kristina Bedeč, Ervin Holpert