0
Nedelja 26.05.2019.
09:49

Valensija iznenadila Barsu u finalu Kupa kralja (VIDEO)

Fudbaleri Valensije savladali su Barselonu rezultatom 2:1 i tako uspeli da osvoje španski Kup kralja.

EPA/JOSE MANUEL VIDAL
Dani Pareho, sa peharom Kupa Kralja

U jednoj zaista interesantnoj utakmici, fudbaleri Valensije su uspeli da pobede Barselonu i da po osmi put podignu trofej namenjen osvajaču španskog kupa.

Nekadašnji napadač Sevilje, Kevin Gameiro u 21. minutu doneo veliku radost "slepim miševima", pošto je jednu sjajnu akciju završio na najbolji način.

Hose Luis Gaja je lagano prihvatio jednu "dijagonalu" i poslao pas Gameiru koji je bio negde iznad penala i poslao loptu u gornji desni ugao za velikih 1:0 u korist Valensije.

Na 2:0 povećao je Rodrigo, koji je centaršut dobio od Karlosa Solera i iz neposredne blizine glavom savladao ter Štegena. Ovim rezultatom se i završilo prvo poluvreme.

U nastavku, Barselona je morala da krene na "sve ili ništa". Imali su posed lopte u većem delu drugog poluvremena, napadali su prilično intenzivno, ali je Valensija bila odgovorna u svojim defanzivnim zadacima.

Samo jedan kiks njihove odbrane bio dovoljan Lionelu Mesiju da smanji prednost Valensije na 2:1.

Barsa je imala korner, jedan od njihovih fudbalera je skočio i glavom šutirao ka golu, pritom je pogodio stativu i lopta je prevarila golmana Domeneka, pa je Mesi sa svega nekoliko metara poslao loptu u mrežu.

Do kraja utakmice nije bilo promene rezultata, pošto je Valensija odlela Barsinom pritisku i po osmi put u svojoj istoriji podigla trofej Kupa kralja.

Sezona u kojoj je Barselona igrala lep fudbal, rutinski odbranila titulu i do završnice bila dominantna na svim frontovima ipak će biti okončana sa svešću "Blaugrane" da joj za iskorak fali još nešto.

Čini se da će promena početi od trenera.