0
Ponedeljak 01.09.2014.
15:13

"Orlovi" u nastavku oduvali Irance

Posle šokantnog poraza od Francuske, Srbija nije imala težak posao protiv Irana - 83:70 (21:18, 21:20,25:13, 19:16) u trećem kolu Svetskog prvenstva u Španiji. Izabranici Aleksandra Đorđevića mučili su se u prvom poluvremenu, ali je dobrih pet minuta na startu nastavka utakmice bilo dovoljno da se sruše Iranci i izbori plasman u osminu finala šampionata.

Miroslav Raduljica, centar eprezentacije Srbije, zaustavio Irance

U prvom poluvremu, gorostasni centar Iranaca Hadadi igrao je simultaku sa Srbijom. Ubacio je 22 poena. Smenjivali su na njemu Raduljica i Katić, ali nije bilo rešenja. Posao „orlovima“ je olakšan jer je u finišu druge četvrtine Hadadi dobio četiri lične greške.

Teodosić: Ostvarili smo cilj

U nastavku, Đorđevićevi puleni su čvrstom odbranom i brzim kontranapadima napravili seriju 15:0 i rešili pitanje pobednika. Pet i po minuta u trećoj četvrtini trebalo je Irancima da postignu poene. "Orlove“ čeka dan odmora, a onda odlučujući mečevi za što bolju startnu poziciju sa Brazilom u sredu i domaćinom Španijom u četvrtak.

Marko Simonović odigrao je odličnu rolu u prvom poluvremenu

Poene za Srbiju postigli su: Bjelica 18 (10 skokova), Bogdanović 16, Raduljica 13, Katić i Teodosić po 8, Štimac 6, Marković 5, Simonović 4, Kalinić 3 i Jović, U strelce se nije upisao Birčević, dok kapiten Krstić nije ulazio u igru.

Kod Irana najefikasnije je bio Hadadi sa 29, dok je Bahrami ubacio 20 poena.

40. minut - Kraj utakmice - Pobeda Srbije 83:68.
38. minut - Rutinski finiš Srbije. Razlika se ne spušta ispod 15.
37. minut - Novi poeni Štimca.
36. minut - Poeni Štimca za plus 16 - 77:61.
34. minut - Trojka Irana za minus 14. Novi poeni Bjelice, 18 dosad.
32. minut - Katić povećava prednost Srbije na plus 18 - 71:53.
31. minut - Bogdanović je postigao 14 poena, izjednačio se sa Bjelicom.
30. minut - Bjelica je najefikasniji igrač Srbije sa 14 poena. Posle tri četvrtine - Iran - Srbija 51:67.
29. minut - Bjelica vraća plus 15 - 64:49.
28. minut - Malo opuštanje "orlova", Iranci smanjuju.
27. minut - Srbija loše šutira bacanja, samo 9 od 17.
26. minut - Posle pet i po minuta prvi poeni Iranaca.
25. minut - Zakucavanje Raduljice za plus 18. Iran bez poena više od četiri minuta.
24. minut - Raduljica nastavlja seriju "orlova". Srbija na pragu druge pobede na SP.
23. minut -Trojka Teodosića. Srbija se odlepila na plus 13 - 51:38. Serija 9:0 za Srbiju. Iran bez poena u nastavku.
22. minut - Raduljica postiže prve poene u drugom poluvremenu. Tehnička greška za Bahramija, prilika da se "orlovi" odlepe. Jedan poen za Bogdanovića. Raduljica za plus 10.
20. minut - Raduljica vraća plus 3. Marković postiže trojku - 42:38. Dobra stvar za "orlove" je taj što Hadadi, koji je ubacio 22 poena u prvom poluvremenu ima četiri lične greške.
19. minut - Bahrami smanjuje na 37:34. Kazemi za 37:36.
18. minut - Poeni Bjelice i dodatno bacanje.
17. minut - 22 poena Hadadija. Nema Srbija rešenja za centra Irana.
16. minut - Fauliran je Simonović u šuti za tri poena. Bacanja za nekadašnjeg kapitena Zvezde. Dva bacanja je ubacilo krilo "orlova".
15. minut - Prvi poeni Marka Simonovića. Bogdanović vraća vođstvo Srbije - 32:30.
14. minut - Opet Hadadi. 20 poena iranskog centra.
13. minut - Nezaustavljiv Hadadi, već 15 poena. Teodosić vraća trojku za plus 3 - 28:25. Već 18 poena Hadadija. Centri Srbije bez rešenja za gorostasnog Iranca.
12. minut - Hadadi je več ubacio 13 poena, bez promašaja.
11. minut - Jović postiže prve poene.
10. minut - Bjelica za plus 5 - 21:16. Kraj prve četvrtine. Srbija vodi 21:18.
8. minut -  Raško Katić postiže prve poene na meču. Trojka Bjelice. Srbija za tri poena šutira 3/3.
7. minut - Poeni Bjelice za vođstvo Srbije - 14:13. U igri je Teodosić. Hadadi već postigao devet poena.
6. minut -Bogdanović vezuje pet poena za Srbiju. Vodi Iran 13:12.
5. minut - Bogdanović iz kontranapada pogađa trojku - 11:10. Dva faula Raduljice, umesto njega na parketu je Raško Katić. Hadadi najbolji u timu Irana, već je postigao osam poena.
4. minut - Iran bolji na startu meča.
3. minut - Iran pravi seriju 7:0. Raduljica smanjuje na 9:7.
2. minut - Kalinić pogađa trojku za Srbiju - 5:2. Opet Hadadi smanjuje rezultat -5:4.
1. minut - Utakmica u Granadi je počela. Petorka Srbije je: Marković, Bogdanović, Kalinić, Bjelica i Raduljica. Prvi poeni Stefana Markovića. Hadadi sa linije slobodnih bacanja izjednačuje - 2:2.