Subota 19.01.2019.
20:18
Vestionline, RSS A

Srbija prelomila Bahrein u finišu

Reprezentacija Srbije zabeležila je drugu pobedu na Svetskom prvenstvu u Nemačkoj i Danskoj. Orlovi su bili bolji od Bahreina 32:27 (15:17) u razigravanju od 17. do 20. mesta.

EPA-EFE
Selektor Nenad Peruničić

SRBIJA: Pušica, Vorkapić 4, Orbović , Vujić 5, Radivojević 4, Nenadić 1, Ilić , Mošić 1, Ilić V 9, Nikolić 3, Kukić 2, Milić, Marsenić 1, Obradović 1, Milosavljev (), Cupara ()

BAHREIN:  Mohamed, Alabas 3, Aldžanabi, Almutairi, Alibrahim, Saed 2, Alabdulali, Alsalem, Alfahran, Alabas, Alsalem Ma. 1, Alsalem Mo 2, Kajri 5, Abu Alrahi 2, Alhamad 2, Alsafa

Reprezentacija Srbije zabeležila je drugu pobedu na Svetskom prvenstvu u Po uvodnim minutima utakmice u Rojal Areni u Kopenhagenu očekivalo se da će srpski reprezentativci držati pod kontrolom selekciju Bahreina, koja je samim plasmanom u borbu od 17. do 20. mesta napravila najveći uspeh u istoriji tamošnjeg rukometa.

Par laganih golova Vanje Ilića i Vukašina Vorkapića za vođstvo 6:3 nateralo je selektora Bahreina, Arona Kristjansona, da zatraži tajm-aut već u šestom minutu i podigne svoj tim. To mu je i uspelo, rešili su Bahreinci probleme u napadu i sve lakše pronalazili put do mreže srpskih golmana, a selektor Peruničić pokušao je da trgne svoje izabranike iz letargije u 15. minutu pri rezultatu 10:10.

To mu nije pošlo za rukom. Daleko borbeniji Bahreinci stigli su do 10:12 minut kasnije, a do kraja poluvremena imali su i +3 (12:15) u 22. minutu. Smanjio je Stefan Vujić na 14:15, ali do kraja poluvremena nije bilo preokreta.

Zaigrali su ozbiljnije u odbrani Orlovi na startu drugog poluvremena, a serija 5:2 propraćena je novim tajm-autom bahreinske klupe (20:19). Raspoloženi Alsajad bio je vodeća figura meča u nastavku, a četiri minuta bez gola Srbije, kaznio je novim vođstvom Bahreinaca (20:21). Razbranio se i Vladimir Cupara, a do novog vođstva srpskog tima čekalo se do 49. minuta, kada je Vanja Ilić postigao gol za 24:23.

Selektor Peruničić uzeo je tajm-aut u 52. minutu (25:25), a u narednom napadu Stefan Vujić je pogodio za novo vođstvo. Na +2 odveo je Bogdan Radivojević golom preko pola terena u nebranjenu mrežu (27:25) pet minuta pre kraja. Iskoristili su srpski igrači brojčanu prednost i tri minuta pre kraja došli na 29:26, kada su Bahreinci zazražili poslednji tajm-aut.

U borbi za 17. mesto, Srbija će u nedelju od 20.30 igrati protiv boljeg iz duela Argentina - Austrija.