ABA: Blistavo veče Vanje Marinkovića za treći trijumf Partizana

0

Zablistao: Vanja Marinković, najbolji igrač Partizana u pobedi protiv MZT-a iz Skoplja

Mladi bek Partizana imao je blistavo veče i nagovestio da crno-beli u njemu dobijaju velikog asa. Završio je susret sa 20 poena, uz odličan šut za tri poena (4/7). U prvom poluvremenu, kada je četa Duška Vujoševića pružila još jednu bledu partiju, mladi Marinković je uzeo stvar u svoje ruke i najzaslužniji je što je Partizan uspeo da drži korak za gostima iz Skoplja.

Dobra treća četvrtina bila je dovoljna srpskom šampionu da slomi otpor gostiju. U nastavku se razigrao Luka Bogdanović i prednost je rasla iz minuta u minut. Osim Marinkovića istakao se i Nikola Milutinov, koji je postigao devet poena, uz 11 skokova i tri asistencije. S druge strane Damjan Stojanovski ubacio je 10 poena.

Ono što može da zabrine navijače Partizana je to što je Milan Mačvan ponovo osetio bol u mišiću, pa u u drugom poluvremenu nije igrao.

40. minut – Pobeda Partizana 65:50.
36. minut – 18 poena mladog Marinkovića. Gosti su se predali. Crno-beli su ostvarili treću pobedu.
33. minut – Partizan sigurno drži desetak poena viška.
30. minut – Posle tri četvrtine, Partizan vodi 50:40.
29. minut – Partizan na +8 – 48:40 posle trojke Bogdanovića.
25. minut – Dikson pogađa trojku, vodi Partizan 39:37.
23. minut – Nova trojka Marinkovića, 16 poen mladog beka Partizana.
22. minut – Trojka Luke Bogdanovića za +5 – 34:29. Vraća Simonovski trojku.
21. minut – Gagić dovodi Partizan u vođstvo – 31:29.
20. minut – Posle prvog poluvremena 29:29.
19. minut – Fenomenalna partija mladog Vanje Marinkovića, kojim je ubacio 13 poena za Partizan.
17. minut – Mladi Vanja Marinković najbolji u timu Partizana.
14. minut – Marinković za vođstvo Partizana – 20:19.
12. minut – Šehović vraća vođstvo MZT-u – 17:15.
11. minut – Nova trojka Andrića. Milutinov izjednačuje – 15:15.
10. minut – Andrić pogađa prvu trojku za Partizan. Luka Bogdanović promašuje zakucavanje. Posle 10 minuta vodi MZT 15:11.
9. minut – Marinković za +7 MZT-a – 15:8.
8. minut – Đorđe Gagić dobija tehničku grešku zbog simuliranja.
7. minut – Stojanovski pogađa trojku za +6 Skopljanaca – 13:7.
6. minut – Poeni Mačvana za 7:10. Loša igra Partizana u napadu.
4. minut– Loš šut crno-belih na startu utakmice. Milutinov zakucava za smnajnje rezultata.
3. minut – Serija gostiju 6:0. U igri je Milan Mačvan.
1. minut – Prve poene na susretu je ubacio Milenko Tepić.