ABA: Mega poklekla u Ljubljani

0

abaliga.com/Union Olimpija/Anže Malovrh/alesfevzer.com

Paolo Marineli u duelu sa Nenadom Miljenovićem

Megi je ovo bio treći uzastopni poraz i sada je na osmom mestu, sa sedam pobeda. Olimpiji je ovo bio deveti trijumf, jedan manje od četvrtoplasiranog Partizana, koji ima meč manje.  Solnok je u gostima pobedio Levski sa 82:61 i tako zabeležio svoju osmu pobedu. Levski je ostao poslednji sa samo jednim trijumfom.

Olimpija je trijumfom u Stožicama prekinula seriju od pet uzastopnih poraza. Mega je vodila u prvoj četvrtini, ali je domaći tim do kraja prve deonice uspeo da priđe na poen zaostatka, da bi u drugoj četvrtini stekla dvocifrenu prednost i mirno je sačuvala do kraja.

Najefikasniji u Megi bili su Marko Kešelj i Dušan Čantekin sa po 15 poena. Nikola Jokić postigao je 14, Dejan Musli 12 poena. Nenad Miljenović završio je utakmicu sa 11 poena, osam skokova i šest asistencija. Olimpiju je predvodio Alen Omić sa 20 poena i 12 skokova.