ABA: Zvezda sa “pola gasa”

0

Bobi je ovoga puta izašao kao pobednik: Marjanović i Milutinov

Zvezdu su do pobede nosili Lazić sa 15, odnosno Blažič, Marjanović i Dženkins sa po 13 postignutih poena. Milan Mačvan bio je raspoložen, upisao je 20 poena, ali sam nije uspeo da se suprotstavi, u ovom trenutku, boljem rivalu.

Treba istaći da je Partizan pored silnih problema koji ga muče, zadesio novi peh. Povredio se jedan od najboljih igrača ove sezone, Edo Murić. U 13. minutu pokušao je da otme loptu Jaki Blažiču, ali je iščašio rame. Sa bolnom grimasom napustio je parket, potom pokušao da se vrati, ali je u jednom momentu samo izustio – "Treneru, ne mogu!"

Tim sa Malog Kalemegdana nešto slabije je otvorio meč. Partizan je to iskoristio serijom od 5:0, ali su se Radonjićevi izabranici odgovorili "duplo". Deset uzastopnih poena bio je početak odličnog Zvezdinog poluvremena koje je na kraju krunisano neverovatnim pogotkom Markusa Vilijamsa sa skoro pola terena.

Uspevao je Partizan da iskoristi opuštanje crveno-belih u poslednjoj deonici, ali je Branko Lazić još jednom bio "čovek iz senke". Dva rutinska zicera ubacio je Zvezdin  "starosedeoc" i tada definitivno rešio pitanje pobednika.

STATISTIKA:

CRVENA ZVEZDA: Vilijams 6 (10/2 iz igre), Rebić, Čvorović, Dangubić 5, Mitrović 4, Blažič 13, Lazić 15 (3/3 za tri, 3/3 za dva), Kalinić 4, Marjanović 13 (8 skokova), Tejić 1, Dženkins 13, Cirbes 2.

PARTIZAN: Tepić 13, Kuzeloglu, Murić 2, Marinković 9 (10/1 za dva), Dalo, Milutinov 10 (9 skokova), Mačvan 20 (7 skokova), Gagić 6, Andrić 6, Milutinović 1, Bezbradica, Bogdanović.

OVDE PROČITAJTE TOK UTAKMICE:

40. minut – Kraj utakmice!
39. minut – Lazić rešava pitanje pobednika. Postiže čletiri uzastopna poena – 76:63.
38. minut – Crno-beli ponovo ispod deset razlike, ali su u problemu, pošto je Milutinov napravio peti faul.
36. minut – Andrić je pogodio za svega "minus osam", a neprimetni Vilijams u pravom momentu vraća dvocifrenu razliku – 68:57.
34. minut – Zvezda se opustila, Partizan spustio na 11 poena deficita, ali Lazić trojkom smiruje situaciju.
33. minut – Tehnička greška klupi Crvene zvezde. Šest poena iz "jednog" napada. Partizan na podnošljivih 13 poena zaostatka – 62:49.
31. minut – I Dangubić "ne prašta", pogađa trojku (60:38).
30. minut – Zvezdina serija od 7:2. Treća četvrtina je završena, prednost Radonjićeve ekipe – 57:36.
28. minut – Tehnička za Duška Vujoševića, salve uvreda na račun arbitara. Traži tajm-aut, a onda nastavlja da se raspravlja sa sudijama.
27. minut – I Bobi je na 10+ (11), Gagić promašuje oba slobodna bacanja, a Dženkins pogađa 2+1… Zvezda na 16 razlike – 50:34.
26. minut – Marinković pogađa šut za "dva", a Tepić sa linije penala smanjuje prednost – 45:34.
25. minut – Zvezdin Slovenac je istrčao kontru, faulirao ga je Marinković. Sa dva ubačena bacanja postaje najefikasniji pojedinac na meču sa 11 poena.
23. minut – Blažič se iskupio trojkom i prekinuo mini-seriju Partizana od 4:0.
22. minut – Vilijamsova klinika promašaja (iz igre 7/1). Marinković je pogodio trojku, a onda i iznudio faul u napadu (Blažič).
21. minut – Počelo je drugo poluvreme, bez poena na obe strane.
20. minut – Tepić je pogodio "flouter", a Vilijams sa skoro pola terena ubacuje uz zvuk sirene. Poluvreme!
18. minut – Murić se vratio na parket, ali pitanje je kolio je spreman. Vilijams proigrava Lazića, Zvezda vodi 14 razlike.
16. minut – Po dva koša na obe strane, prednost povećana za poen.
14. minut – Upisuje se i Dženkins. Prva dvocifrena prednost na meču – 26:16.
13. minut – Pokušao je Murić da ukrade loptu Blažiču, ali se povredio. Zabrinute face na klupi Partizana. Kalinić ubacuje dalekometni hitac za najvećih osam razlike – 24:18.
12. minut – Jaka Blažič prodire po levoj strani i pogađa.
11. minut – Mačvan posle Gagićeve asistencije rutinski pogađa zicer.
10. minut – Marjanović je pogodio jedno od dva bacanja, dok je Gagić takođe sa linije penala bio stoprocentan (19:14). Prva četvrtina je završena.
9. minut – Lazić se raspucao, pogađa dve uzastopne trojke iz ćoška, prvo levog, pa onda desnog.
8. minut – Marjanović nastavlja da pravi probleme, ali Vanja Marinković pogađa trojku za izjednačenje – 12:12.
7. minut – Marinković sjajno asistira, Milutinov prikucava i prekida seriju rivala. Mačvan spušta na "minus jedan" – 10:9.
6. minut – Mitrović okreće Mačvana i pogađa na drugi obruč. U sledećem napadu je promašio zicer iz kontre, ali ga je Blažič ispravio – 10:5
5. minut – Bobi karakterističnim šutem donosi prvo vođstvo crveno-belima – 6:5.
4. minut – Marjanović pogađa sa šest metara, a potom i "lepi" Murića.
3. minut – Partizan već u problemu, Tepić pravi drugi faul i mora na klupu. Blažič postiže prve poene za Zvezdu.
2. minut – Murić sa poludistance povećava prednost. Vilijams promašuje drugu trojku.
1. minut – Utakmica je počela. Tepić u prvom napadu iz "kornera" pogađa trojku.