EPA-EFE/Tamas Kovacs

Najbolja srpska teniserka Aleksandra Krunić plasirala se u treće kolo US opena, pošto je noćas u drugom kolu turnira u Njujorku pobedila Čehinju Barboru Krejčikovu 2:6, 6:4, 6:2.

Meč je trajao sat i 52 minuta. Srpska teniserka je odigrala loše prvi set, koji je Krejčikova dobila rezultatom 6:2.

U drugom setu viđena je velika borba, a Krunićeva je u petom gemu napravila brejk. Srpska teniserka je držala prednost od dva gema što joj je bilo dovoljno za izjednačenje u setovima.

Krunićeva je u trećem gemu trećeg seta napravila brejk, ali je Čehinja uzvratila ribrejkom. Srpska teniserka je potom osvojila četiri uzastopna gema i zasluženo je stila do pobede nad 23. igračicom na WTA listi.

Srpkinja će u trećem kolu igrati protiv Ruskinje Ljudmile Samsonove, koja je eliminisala aktuelnu vicešampionku US opena Kanađanku Lejlu Fernandez sa 6:3, 7:6.

US open se igra za nagradni fond veći od 60 miliona dolara.