Alžir prvak Afrike posle 29 godina (VIDEO)

0
Tanjug/AP

U finalu Kupa afričkih nacija Alžir je bio bolji od Senegala 1:0.

Pobedonosni pogodak je došao iz jedinog šuta novog prvaka Afrike na utakmici, delo Bagdada je Bunedže u drugom minutu.

I tom prilikom je mnogo sreće bilo na strani reprezentacije, koja je bez poraza niti remija tokom čitavog turnira.

Usledilo je 90 minuta odbrane Alžiraca protiv tima kog su i u grupnoj fazi savladali istim rezultatom.

Monotoniju meča prekinuo je detalj iz 60. minuta, kada je defanzivac Alžira igrao rukom u svom kaznenom prostoru. Sudija je pokazao na belu tačku, ali je VAR-om uviđeno da nema ništa od najbolje prilike za izjednačenje.

Senegalci su imali 10 šuteva na gol, ali nisu uspeli da zatresu mrežu selkecija koja je na vrhu “crnog kontinenta” posle 29 godina. Zanimljivo, tadašnji trijumf nad Nigerijom je takođe bio 1:0.