U pripremnoj utakmici za Svetsko prvenstvo u Kini (31. avgust – 15. septembar) gosti pobedili na fudbalskom stadionu u Melburnu sa 102:86 (22:20, 22:23, 32:18, 26:25).

Na poluvremenu je bilo samo poen prednosti za Amerikance, pošto je domaćin odlično odigrao u drugom delu druge četvrtine. Čak je i poveo na početku treće, ali je usledila furiozna igra američkog tima (serija 13:0), kojem, vidi se, lađe nisu potonule uprkos niski otkaza značajnih igrača selektoru Gregu Popoviču za Mundobasket.

Na istom mestu, gde se igra ragbi, a i utakmice Melburn Viktorija u fudbalu, dve reprezentacije se sastaju pod zatvorenim krovom i kroz dva dana. SAD, koje su u prvoj pripremnoj utakmici savladale Španiju na njenom terenu sa 90:81, zatim igraju s Kanadom u Sidneju 26. avgusta.