Argentina remijem protiv Brazila obezbedila Mundijal (VIDEO)

0
Fudbalska reprezentacija Brazila Fudbalska reprezentacija Argentine

Fudbalska reprezentacija Argentine obezbedila je plasman na Mundijal u Kataru, nakon što je prethodne noći remizirala sa Brazilom 0:0.

Dvostruki svetski šampioni produžili su seriju bez poraza na 27 mečeva i postali 13. učesnik Mundijala.

Vinisijus s jedne i Di Marija s druge strane bili su najviše raspoloženi za igru, mada je najbolju šansu za domaćina imao Rodrigo De Pol u 41. minutu. Međutim, njegov udarac odbranio je Alison.

Kao i Emilijano Martinez šut Mateusa Kunje u 72. minutu, a vredi dodati i da je pomenuti igrač u jednom trenutku pokušao da lobuje Martineza sa centra. Na kraju, rezultat koji će se brzo zaboraviti i činjenica da u šest poslednjih međusobnih duela nismo videli tri ili više golova.

Brazil je ranije izborio plasman, vrlo blizu je Ekvador nakon pobede protiv Čilea 1:0, Kolumbija i Peru sa na četvrtoj i petoj poziciji, a slede Čile i Urugvaj.

Iz Južne Amerike četiri tima idu direktno, dok će peti igrati interkontinentalni baraž.

Uz Brazil i Argentinu, odnosno domaćina Katar, plasman na Mundijal obezbedilo je i 10 selekcija iz Evrope – Danska, Nemačka, Francuska, Belgija, Hrvatska, Španija, Srbija, Engleska, Švajcarska i Holandija.