Argentina u finalu posle penala!

0

Arjen Roben u sendviču Zabalete i Bilje

Argentina će u domovini svog najvećeg rivala imati priliku da se bori za titulu svetskog prvaka nakon što je posle loše fudbalske predstave savladala Holandiju. Gaučosi su bili za nijansu bolji tim i na kraju zaslužili sreću koja ih je poslužila na penal ruletu.

U meču koji nije obilovao šansama i uzbuđenjima, Argentina je uspela da sačuva koncentraciju do samog kraja i savlada posle boljeg izvođenja penala Holanđane.

Za Argentinu su preczni  sa penala bili Mesi, Garaj, Aguero i Rodrigez dok su za Holanđane pogodili samo Roben i Kajt što nije bilo dovoljno protiv raspoloženog Romera.

Ostalo je da se u duelu Nemačke i Argentine odluči svetski prvak. Lionel Mesi će imati priliku da krene stazama velikog Dijega Maradone i da svim klupskim i individualnim uspesima konačno pridoda i trofej svetskog prvaka.

120+1. minut: Kraj produžetaka. Penali će odlučiti ko će u finale na megdan Nemcima
120. minut: Šansa za Holandiju. Šut Kajta sa 15 metara ali je izblokiran
117. minut: Nova šansa za Argentinu. Mesi je pobegao po boku i ubacio loptu u šesnaesterac ali je Maksi rodrigez iz izgledne situacije šutirao mlako u Silesena
115. minut: Kakva šansa za Palasija. Niotkuda se našao oči u oči sa Silesenom i glavom pokušao da ga lobuje ali loše je to izveo
110. minut: Pokušaj De Freja sa velike udaljenosti ali nije bilo opasnosti po gol Romera.
108. minut: Zabaleti se ukazuje pomoć nakon duela sa Kajtom.
106. minut: Krenuo je drugi produžetak. Sve miriše na penale.
105+1. minut: Palasio je dobro centrirao sa desne strane ali Aguero nije stigao do lopte. Kraj prvog produžetka
101. minut: Sabelja vrši poslednju izmenu. Izlazi Laveci a ulazi iskusni Maksi Rodrigez.
99. minut: Neugodan udarac Robena sa oko 25 metara iskosa sa desne strane ali siguran je Romero
96. minut: Poslednju izmenu je izvršio Van Gal. Umesto Van Persija u igri je Huntelar
94. minut: Rastrzana igra oba tima se nastavila i u produžecima
91. minut: Krenuli su produžeci.
90+3. minut – Kraj drugog poluvremena. Igraće se produžeci.
90+1. minut – Roben je imao veliku šansu za Holandiju, ali ga je u poseldnjem trenutku Maskerano izblokirao.
90. minut – Sve smo bliži produžecima, verovatno i penalima.
87. minut – Aguero je imao dobru šansu, ali je komplikovao napadač "gaučosa".
84. minut – Roho je pokušao iz daljine, ali lak je to plen za Silesena.
78. minut – Slobodan udarac za "lale", ali očajno je zo izveo Snajder. Sve jači zvižduci razočarane publike.
75. minut – Prilika za Iguaina, ali ofsajd.
74. minut – Van Persi je pokušao, ali ofsajd.
73. minut – Slobodan udarac za Argentinu. Očajno je Mesi izveo ovo. Zvižduci u Sao Paulu. Očajna utakmica.
71. minut – Lavecijev šut izblokirao je De Frej.
66. minut – Holandija je pritisla Argentince, malo konkretnije napadaju gol Romera.
63. minut – Vezista Argentine Bilja se povredio posle starta Janmata. Bolan izras lica, pitanje je da li će nastaviti utakmicu.
58. minut – Iguain je imao najbolju šansu na utakmici, ali je glavom šutirao samo u De Freja.
54. minut – I na startu drugog poluvremena gledamo uspavanku. Oprezno i dalje…
50. minut – Vesli Snajder je pokušao iz slobodnog udarca, ali daleko iznad gola.
49. minut – Prvi Argentinac koji je dobio žuti karton je Demikelis.
46. minut – Počelo je drugo poluvreme.

45+2. minut – Kraj prvog poluvremena u Sao Paulu. U prvih 45 minuta nismi videli ništa, kao da su igrači obe selekcije prespavali prvo poluvreme.
45. minut – prvi žuti karton na meču dobio je Martins Indi, zbog starta nad Mesijem. Slobodan udarac za "gaučose". Silesen je siguran.
40. minut – Argentinci napadaju, ali jalovo zasad, bez prilika na obe strane. Dosadna utakmica u Sao Paulu.
38. minut – Vesli Snajder je povređen, pitanje je da li će sjajni vezista "lala" moći da nastavi utakmicu.
32. minut – Prvi korner za "lale", ali Romero boksuje loptu. Van Persi je bio u prilici, ali je bio ofsajd.
29. minut – Maskerano je dobio žestok udarac u glavu posle duela sa Vajnaldumom, ali se iskusni vezista posle ukazane pomoći vratio na teren.
24. minut – Treći korner za Argentinu, koja je sve opasnija, "lale" se brane. Garaj je pokušao glavom, bilo je opasno, ali iznad gola Silesena.
21. minut – Argentinci su preuzeli inicijativu, ali nema još akcije koja bi pripretila "lalama".
19. minut – Prvi korner na utakmici izvešće Argentina. Silesen je siguran, nema opasnosti po gol "lala".
15. minut – Slobodan udarac za Argentinu sa 20 metara, dobra prilika za Lea Mesija. Dobar udarac Mesija, ali je Silesen bio na pravom mestu. Uhvatio je "živu" loptu.
13. minut – Prvi šut na gol Argentinu uputio je Snajder, ali je bio neprecizan.
11. minut – Argentina igra povučenije, "lale" imaju veći posed lopte, ali ne srljaju u napad. Zasad, uspavanka u Sao Paulu.
9. minut – Bez šuta na gol. Oprezni i jedni i drugi.
5. minut – Nema uzbuđenja u Sao Paulu. Početni ispitivanje snaga.
1. minut – Utakmica je počela minutom ćutanja za preminulom legendom svetskog fudbala Alfredom di Stefanom.

SASTAVI

HOLANDIJA: Silesen, Flar, De Frej, Martins Indi (od 46. Janmat), Blind, Vajnaldum, De Jong (od 62. Klasi), Kujt, Snajder, Van Persi (Huntelar), Roben.

ARGENTINA: Romero, Zabaleta, Demikelis, Garaj, Roho, Maskerano, Bilja, Perez (od 81. Palasio), Mesi, Iguain (od 82. Aguero), Laveci (Rodrigez).