U drugoj polufinalnoj utakmici za Superkup Španije, koji se prvi put igra van zemlje (Saudijska Arabija) i to kao završni turnir četvorice, madridski tim savladao prvaka s 3:2.

Neće biti prvog “klasika” španskog fudbala van granica Španije. Real je u prvoj utakmici bio dominantan protiv Valensije, ali mu protivnik u finalu u Džedi, u nedelju u 20 časova po našem, neće biti najljući rival već ljuti gradski suparnik.

Atletiko je poveo protiv Barselone preko Kokea u prvom minutu nadoknade u prvom poluvremenu. Španski prvak je preokrenuo rezultat u svoju korist golovima Mesija u 51. minutu i Grizmana u 62. Madriđani se nisu predali. Morata je poravnao iz penala u 81. minutu, a u 86. Anhel Korea je postigao pobedonosni pogodak.

U 27 Atletikovih duela s Barselonom pod vođstvom argentinskog trenera Dijega Simonea madridski tim je prvi put dao više od dva gola.