Fudbaleri Menhengladbaha savladali su na svom terenu ekipu Bajerna posle preokreta sa 3:2 u prvo meču 15. kola Bundeslige.

Bavarci su odlično ušli u meč. Prvo je Florijan Nojhaus neshvatljivo i nepotrebno igrao rukom u svom šesnaestercu, a penal je rutinski realizovao Levandovski.

Već u 26. minutu je Bajern duplirao vođstvo, a strelac je bio Leon Gorecka. On je iskoristio neodlučnost odbrane Borusije, koja ga je pustila da priđe ivici kaznenog prostora i uputu neodbranjiv udarac ka golu Zomera.

Menhengladbah je desetak minuta kasnije smanjio preko Hofmana, da bi u poslednjem minutu prvog dela, isti igrač poravnao rezultat.

Nisu se tu zaustavili domaći i već u 49. minutu Nojhaus se iskupio, doneo potpuni preokret svojoj ekipi i postavio konačan rezultat.

Menhengladbah je ostao sedmi sa 24 boda, dok je Bajern i dalje lider sa 33 boda, dva više od Lajpciga, koji ima utakmicu manje.