Fudbaleri Bajerna ubedljivo su danas savladali Ajntraht iz Frankfurta sa 5:2 (2:0) u derbiju 27. kola Bundeslige i sačuvali “plus četiri” u odnosu na Borusiju iz Dortmunda.

Bajern je prosto “pregazio” goste, iako se u jednom trenutku činilo da je Ajntraht bio blizu senzacije.

Posle 45 minuta domaćin je imao sigurnih dva gola razlike preko Leona Gorecke i Tomasa Milera, odmah na startu drugog dela pogodio je Robert Levandovski i ništa nije ukazivalo na dramu.

Ipak, u roku od samo tri minuta austrijski defanzivac Martin Hintereger pogodio je dva puta nakon dva kornera i “udahnuo život” Ajntrahtu.

Kratko je to trajalo pošto je njegov saigrač Želson Fernandes sve upropastio poklonivši loptu Alfonsu Dejvisu, koji tako nešto ne prašta.

Na sve to Hintereger mu je “pomogao” pošto je u finišu postigao trapav autogol za konačnih 5:2.

Što se tiče srpski fudbalera, Gaćinović je promašio neverovatan zicer u drugom poluvremenu, dok je Kostić u samom finišu pogodio stativu.

Dortmund je slavio u Volfsburgu sa 2:0, dok je Leverkuzen bio bolji od Borusije u Menhengladbahu sa 3:1.

Da podsetimo,Bajern je ovom pobedom zadržao četiri boda više u odnosu na Borusiju Dortmund pre derbi sezone koji je na programu u utorak. Ukoliko slave na strani, Bavarci će praktično rešiti pitanje šampiona.