Bajern je slavio u 103. “Der Klassikeru“ na dortmundskom “Signal Iduna areni“ i osamio se na prvom mestu Bundeslige.

Dve godinama najbolje nemačke ekipe odigrale su odličan meč, a pobeda je zasluženo pripala gostima. Prvi je mrežu zatresao Robert Levandovski u 27. minutu, ali je taj pogodak poništen posle dugog većanja u VAR sobi, zbog minimalnog ofsajda u kome se nalazio poljski golgeter. Izgledalo je da golova neće biti u prvom poluvremenu, ali je onda Marko Rojs odlično reagovao na povratnu loptu Gerera i “milioneri“ su poveli u 45. minutu. Međutim, nije Dortmund otišao na odmor s prednošću. Gnabri je u nadoknadi srušen nadomak kaznenog prostora, gosti su dodavanjima zbunili živi zid Dortmuna, a Alaba je pogodio za 1:1. Treba reći da je od sredine prvog dela Bajern ostao bez Kimiha koji se povredio u pokušaju da zaustavi kontra napada domaćih. Faulirao je Halanda, dobio žuti karton, ali je on izvukao deblji kraj.

Erling Haland je imao prvu šansu u nastavku, bilo je to u 47. minutu, a samo dva minuta kasnije Levandovski je postigao gol. Centrirao je Ernandez, a Leva nadvisio sve u skoku i postigao svoj 11. gol u prvesntvu, a 25. u duelima sa “milionerima“. Pokušavao je Dortmund da dođe do izjednačenja, više su držali loptu u nogama, ali je zato ostajalo mnogo prostora u njihovoj odbrani. Posle jedne akcije gostiju Levandovski je proigrao Gnabrija, a ovaj preciznim udarcem levom nogom savladao Birkija u 80. minutu.

Samo tri minuta docnije Dortmund se vratio u igru. Gerero je upisao još jednu asistenciju, fantastično je proigrao Halanda, a mladi Norvežanin proturio loptu ispod Nojera. Ostalo je vremena da “milioneri“ izbegnu poraz, ali je veliku šansu propustio Rojs, čiji je volej otišao preko prečke. U sudijskoj nadoknadi Levandovski je još jednom polao loptu u mrežu, ali je i ovaj njegov pogodak poništen zbog ofsajda, pa je ostalo Dortmund – Bajern 2:3.

Bavarci su sada prvi sa 18 bodova, Lajpcig je drugi sa 16, dok je Dortmund pao na treću poziciju sa 15 osvojenih bodova.