EPA-EFE/SASCHA STEINBACH

Fudbaleri minhenskog Bajerna su odigrali nerešeno, 1:1, sa Borusijom Menhengladbah u prvom kolu nemačke Bundeslige.

Bundesliga je i zvanično počela!

Prva utakmica nemačkog šampionata u sezoni 2021/22 odigrana je na stadionu Borusija Park u Mehnhengladbahu između upravo Borusije i Bajern Minhena.

Posle 90 minuta fudbala pobednika nije bilo, pa je tako u prvom meču prvog kola odmah došlo do podele bodova.

Domaćin je do vođstva došao već posle 10 minuta, kada je strelac bio Plea, da bi Levandovski zatresao njihovu mrežu u 42. minutu i na poluvreme se otišlo sa rezultatom 1:1.

Bajern je nastavio da napada u drugom poluvremenu, imao nekoliko opasnih prilika, ali je Jan Zomer uspešno otklanjao opasnost.

Nije Bavarcima pomoglo ni to što su imali skoro duplo više šuteva, ni čak 65 odsto poseda lopte, ni 592 dodavanja ni barem pet velikih šansi… Pobednika na kraju meča nije bilo.