Aktuelni fudbalski prvak Španije Barselona, sve je dalje od odbrane titule, pošto je u utorak uveče na svom terenu u derbi utakmici protiv madridskog Atletika odigrala nerešeno 2:2 (1:1).

Od ukupno četiri gola, ni jedan nije bio “normalan”, jer su viđeni jedan auto gol i tri pogotka sa bele tačke.

Barselona je povela u 11. minutu auto golom Dijega Koste, a Madriđani su izjednačili u 18. pogotkom Saula iz jedanaesterca.

Barsa je ponovo povela početkom drugog poluvremena, kada je Mesi u 50. minutu bio strelac sa bele tačke, što mu je bio 700. gol u karijeri.

Gosti iz Madrid stigli su do izjednačenja u 62. minutu, kada je opet iz jedanaesterca ponovo bio precizan Saul.

Real iz Madrida sada je prvi na tabeli sa bodom više i utakmicom manje od Barselone. Madriđani u četvrtak igraju na svom terenu protiv Hetafea, a do kraja La Lige ostalo je još 5 kola.

Real vodi sa 71 bodom, Barselona ima 70, Atletiko iz Madrida je treći sa 59 bodova, a četvrta je sa 57 bodova Sevilja, koja je u gostima pobedila Leganjes sa 3:0.