Barselona pregazila Marusi

0

Ovim trijumfom Katalonci su definitivno obezbedili plasman u četvrtfinale, a takođe su učinili uslugu srpskom šampionu Partizanu, koji bi eventualnim sutrašnjim trijumfom nad Panatinaikosom u "Pioniru" otišao među najboljih osam u Evropi.

Marusi je držao priključak samo u uvodnoj četvrtini koju je dobio 20:18. Od tog trenutka Barsa je zagospodarila terenom i do kraja meča ponizila rivala. Posebno ubedljiva igra viđena je u trećem delu meča koji je pripao Kataloncima 17:3!

Najefikasniji u Barseloni bio je Erazem Lorbek sa 14 poena, dok je Huan Navaro ubacio 13. Terens Moris je dodao 12 koševa, uz osam skokova. U domaćem timu jedini sa dvocifrenim brojem poena bio je Bili Kis, postigao je 12.

Barselona u poslednjem kolu dočekuje na svom parketu Partizan, dok Marusi igra protiv PAO-a.

Večeras je i Cibona ostvarila prvu pobedu u Top 16 fazi Evrolige i to u Zagrebu protiv ruskog Himkija rezultatom 82:63.

Zagrepčani su meč prelomili u drugoj četvrtini koju su rešili u svoju korist 20:8. U nastavku susreta domaći igrači su uspeli da dobrom igrom, pre svega u odbrani, sačuvaju dvocifrenu razliku.

Odličnu igru pružio je tandem Gordon-Bogdanović. Gordon je ubacio 23 poena, uz šut iz igre 7/14. Bogdanović je uz 22 koša imao i devet skokova što mu je donelo epitet igrača utakmice. Marko Tomas je postigao 15 poena, dok se na drugoj strani, istakao se Kit Longford sa 16 poena, a Keli Mekarti je ubacio 10 koševa.

Cibona sada ima skor 1-4, ali je odavno izgubila šanse za eventualni plasman u četvrtfinale. Ruski tim i dalje ima priliku da se domogne najboljih osam, iako ima samo dve pobede i čak tri poraza.