FK Barselona

Fudbaleri Barselone savladali su Atletiko Madrid 4:2 (3:1), u meču 23. kola španske La Lige.

Tim Dijega Simeonea od samog starta nije ličio na sebe, i pored toga što su poveli preko Janika Karaska u osmom minutu.  Samo dva minut kasnije Dani Alveš asistira Đordiju Albi, koji volej udarcem sa ivice kaznenog prostora postiže sjajan gol.

Potpuni preokret Barselone usledio je u 21. minutu, kada je mrežu zatresao Gavi, a potom Arauho u 43. minutu postiže novi gol za 3:1.

I u drugom poluvremenu Dani Alves je nastavio sa odličnom igrom pa je tako u 49. minutu povećao rezultat na 4:1, a onda u 69. minutu dobija crveni karton.

Do kraja, Luis Suares smanjio je u 58. minutu i prekinuo golgeterski post dug osam utakmica, ali Atletiko nije uspeo da se vrati u meč.

Debitovao je i Pjer Emerik Obamejang, koji je u 61. minutu zamenio Adamu Traorea.