U poslednjoj utakmici 16. kola Evrolige španski tim na svom terenu pobedio s 90:80, a crnogorski as Nikola Mirotić bio najefikasniji s 21 poenom uz 15 skokova (četiri u napadu), koji su mu rekord karijere u vodećem klupskom takmičenju evrokošarke.

U Olimpijakosovim redovima nije bilo centra Nikole Milutinova. Sredinom treće četvrtine, pri Barseloninom vođstvu 56:43, njen trener Svetislav Pešić je isključen jer su mu zbog protesta jedna za drugom dodeljene dve tehničke greške. Publika ga je s treena ispratila ovacijama.

Žalgiris je u Minhenu iznenadio Bajern. U timu domaćina Vladimir Lučić je za 27 minuta dao samo pet poena (3-3 slobodna bacanja, 1-5 za dva, 0-2 za tri). Nemački tim, koji predvodi bivši Zvezdin trener Dejan Radonjić, 2. januara je baš gost “crveno-belih”.

Evroliga, 16. kolo

Petak

Zenit – Zvezda 58:65

Fenerbahče – Valensija 98:100 (produžetak)

Asvel – Himki 92:88

Tabela: Real 13-3, Efes 13-3, Barselona 13-3, Makabi 11-5, CSKA 11-5, Panatinaikos 9-7, Himki 8-8, Olimpija 8-8, Asvel 8-8, Valensija 7-9, Zvezda 7-9, Olimpijakos 6-10, Baskonija 6-10, Bajern 6-10, Fenerbahče 5-11, Alba 5-11, Žalgiris 4-12, Zenit 4-12.