Fudbaleri Real Sosijedada pobedili su Atletik Bilbao rezultatom 2:1 u derbiju 23. kola španske LaLige.

San Sebastijan je jedna od najlepših turističkih destinacija Španije, ali je tokom nedeljnog popodneva bila “prestonica” fudbala.

Real Sosijedad je dočekao ljutog baskijskog rivala, ekipu Atletik Bilbaoa i ostvario vrlo važnu pobedu u borbi za Evropu.

U prvom poluvremenu je domaći tim bio dominantniji, dosta kvalitetniji, ali nije uspeo nikako da postigne pogodak i mirno je završen prvi četrdesetpetominutni period.

Već na startu drugog poluvremena u igru su ušli Iker Muniain i Injaki Vilijams i Bilbao je već zaigrao bolje.

Prvi gol je postigao Portu u 65. minutu i doneo Sosijedadu vođstvo na opšte oduševljenje prisutnih navijača, a na izjendačenje se čekalo samo 6 minuta, kada je Injaki Vilijams loptu poslao u mrežu.

Neizvesno je bilo sve do kraja, kada je pitanje pobednika rešio asistent kod prvog gola Aleksander Isak, samo što je u 83. minutu loptu “smestio” u mrežu.

Do kraja susreta golova nije bilo, ali je Iker Muniain uspeo da zaradi direktan crveni karton.