Vesti
Nikola Talimdžioski na meču protiv Balge

Fudbaleri Belih orlova iz Dajanele nastavili su nezapamćenu seriju pobeda u Drugoj državnoj ligi Zapadne Australije. Prošle subote su, možda malo teže nego što se očekivalo, na domaćem terenu savladali nezgodan tim Balge sa 2:1.

Srpski klub je tako upisao svoju četrnaestu pobede na 15 mečeva u ovoj sezoni. Pobedonosna serija traje već skoro puna tri meseca, tačnije od 1. maja i pobede u 4. kolu protiv Goznels sitija.

Posle daleko bolje igre u prvom poluvremenu, Orlove je u zasluženo vođstvo doveo napadač Nikola Talimdžioski u 37. minutu. Imali su fudbaleri Slobodana Despotovskog priliku da reše meč i ranije, ali kada to nisu učinili do 63. minuta, usledila je kazna.
Gosti su uspeli da izjednače i možda su se tada ponadali da će lideru na tabeli uspeti da odole u njegovoj kući.

Međutim, u 73. minutu ofanzivni bek Džošua Kjuser uskratio im je nadu da će izvući bod iz ovog meča. Sjajno izveden korner Kristijana Despotovskog, u efektan pogodak glavom je prevorio Kjuser. Iako je bilo još šansi pred golom Balge, utakmica je privedena kraju rezultatom 2:1, na opšte zadovoljstvo svih u taboru srpskog tima i njihove verne publike.
Orlovi sada imaju čak četrnaest bodova više od prvog pratioca Kingslija i krupnim koracima grabe ka šampionskoj tituli i plasmanu u viši rang.

Šef struke Bobi Despotovski odlučio se za sastav: Aleksi, Kjuser, Vilson, Pretorijus, Stepanovsk (B. Ninković 63’), Maki, Mekgigan, Anga Lopandža, Njegić (S. Masonda 63’), K. Despotovski, Talimdzioski, Higni (Makenzi 75’).
U idućem kolu, Dajanela ponovo igra na domaćem terenu. U subotu, 31. jula od 17.00 časova, u goste Belim orlovima dolazi Vaneru Siti, trećeplasirana ekipa na tabeli.

Žmukić upisao bodove

Srpski kub je zabeležio pobedu i u susretu rezervnih timova – 1:0 (0:0). Strelac pobedonosnog gola bio je Nikola Žmukuć u 86. minutu iz jedanaesterca.
Rezerve Dajanele igrale su u sastavu: Damjanoski, Zadeh, Mohamadi. Macura, Vinson, Mahamud JR (Radonić 46’), Žmukić, Stefoski, Grindli, Dumenopulos (Olujić 81’), Rajić (Nadju 46’), Kacurkov, Hales-Dekster.
Drugi tim Orlova sada je treći na tabeli sa 30 bodova (devet pobeda i po tri remija i poraza, gol razlika 36:22), tri boda manje od lidera.
I u susretu juniorskih timova pobedili su juniori Dajalele 3:1 (0:0). Mladi Orlovi su sedmi na tabeli sa 17 bodova (pet pobeda, dva remija i osam poraza, gol razlika 23:45).

DRUGA DRŽAVNA LIGA ZAPADNE AUSTRALIJE

Rezultati 15. kola: Mardok Melvil – Kelmskot Ruz 4:3, Kertin Univerzitet – Šamrok Rovers 1:0, Beli orlovi – Balga 2:1, Kaning Siti – Vaneru Siti 0:1, Džundalup Siti – Kingsli Vestsajd 1:1, Goznels Siti – Morli Vindmils 4:0.
1. Beli orlovi 15 14 1 0 48:12 43
2. Kingsli 15 9 2 4 31:20 29
3. Vaneru S. 15 8 5 2 23:16 29
4. Goznels S. 14 8 3 3 29:13 27
5. Mardok 15 8 2 5 21:20 26
6. Kertin Uni 15 5 3 7 18:24 18
7. Balga 15 5 2 8 19:22 17
8. Šamrok R. 14 4 4 6 30:28 16