pixabay.com

Alarm koji se u Bonirigu upalio posle tri uzastopna poraza, probudio je Bele orlove. Ekipa je odmah odgovorila na krizu i zabeležila pobedu u gostima kojoj se malo ko nadao.

Orlovi su sa 2:0 savladali Tigrove sa severa Sidneja i skinuli ih sa pozicije lidera Prve lige Novog Južnog Velsa.

Ekipa iz Boniriga prikazala je daleko najbolju partiju ove sezone i osim uvodnih minuta, kada su im Tigrovi ozbiljno zapretili, držali su konce igre u svojim rukama.

Naročito je dobro raspoložen za nadigravanje bio Mari Gotije, koji je u više navrata odlično sarađivao sa Pitersonom, Kujpersom i Kadrićem. Međutim, nijedna od šansi nije urodila plodom sve do one iz 41. minuta, kada Mun Su Gil asistirao Gotijeu za vodeći pogodak srpskog kluba. .

Situacija iz prvog dela igre preslikala se i u nastavku. Prvo su Tigrovi u nekoliko navrata zapretili, a zatim su Orlovi ponovo zagospodarili situacijoim na terenu.

Mogao je Kadrić da udvostruči prednost sredinom drugog poluvremena, ali ono što njemu nije pošlo za nogom jeste Eronu Pitersonu. Sjajni centarfor Boniriga je ogradio loptu telom, a zatim uhvatio poluvolej i pogodio rašlje gola domaćih.

Bonirig je ova pobeda “lansirala” sa desetog na sedmo mesto, ali sada će morati da uhvate možda i poslednji voz da se priključe vodećima. Sezona je prešla prvu polovinu i počinje odlučujući period godine.

Pritom, tabela Prve lige se već polako “cepa” na pola, pošto se vodećih pet ekipa izdvaja u borbi za prva četiri mesta i plasman u Premijer ligu NSW.

Orlovi sada imaju veliku šansu da u direktnom duelu s konkurentom u borbi za gornji dom, komšijskim Mauntis Vonderersima, još više priđu vrhu i sačuvaju nade da će moći da se bore za viši rang. Meč se igra u subotu, 28. maja, od 19.00 časova na terenu Sportskog centra u Bonirigu. Bolju pozivnicu od pobede u gostima, Orlovi nisu mogli da pošalju svojim navijačima.

PRVA LIGA NSW

Rezultati 11. kola: Mauntis – Spirit 1:2, Rejders – Hakoa (odloženo), Hils – St. Džordž Siti 2:6, N. Tajgers – Beli orlovi 0:2, St. Džordž FC – Mariners 1:2, Vonderers – Spartans 7:1.

2. CK Mariners 11 7 2 2 23:12 23
3. St. Džordž S. 11 6 2 3 24:14 23
4. Vonderers 11 7 1 3 41:18 22
1. N. Tajgers 11 7 1 3 33:17 22
5. NWS Spirit 11 6 2 3 20:12 20
6. Mauntis 11 5 1 5 18:16 16
7. Beli orlovi 11 3 3 5 15:16 12
8. Spartans 11 3 3 5 14:26 12