Vesti
Brži od pištaljke: Brejdi Smit

Na isti način kako su u nekoliko navrata ove sezone ostali bez pobede, fudbaleri Boniriga su u derbiju 10. kola uspeli da izbegnu poraz i osvoje bod protiv lidera prvenstva, B tima Vonderersa iz Zapadnog Sidneja. Golom Brejdija Smita u 92. minutu pravda je bar delimično zadovoljena i domaći su došli do zasluženg remija – 2:2 (1:1).

Da glavni sudija meča samo minut kasnije nije odlučio da odsvira kraj u momentu kada je ceo tim Belih orlova jurnuo u šesnaesterac gostiju zbog dosuđenog kornera, srpski tim je mogao i do sva tri boda. Ovako, protesti Orlova nisu pomogli, arbitar je jednostavno rešio da im ne dopusti da izvedu taj udarac iz ugla u četvrtom minutu nadoknade i na taj način je pogurao Vondererse ka bodu koji im je sačuvao prvo mesto na tabeli.

Derbi 10. kola imao je izuzetno uzbudljiv početak. Bonirig je po tradiciji krenuo veoma ofanzivno i već u 6. minutu Mark Simington je preciznim šutem pogodio rašlje gola gostiju. Od tog momemta glavni sudija je svaki kontakt igrača dva tima karakterisao kao prekršaj za Vondererse i svom silinom počeo da duva u njihova jedra.

Već u 18. minutu rezultat je izjednačen, a mladom timu Zapadnog Sidneja dobrano je pomogao golman domaćih Džejms Hronopulos koji je ne baš tako opasan šut odbio pravo pred napadača rivala Pitersona. I posle izjednačenja sudija je nastavio da igra ulogu zaštitinika gostujuće ekipe i igračima Boniriga je dodelio čak pet žutih kartona. Ipak, rezultat se nije menjao sve do završnice, kada je pogotkom Vonderersa u 81. minutu započelo dramatičnih 15 minuta. Drugopozivci člana A-lige poveli su posle slobodnog udarca koji je Hronopulos uspeo da odbrani, ali je na odbijenu loptu ponovo natrčao igrač gostiju, ovaj put Pejdžden, i pogodio mrežu za 2:1.

Od tog momenta trener Boniriga Blagojević bacio je sve karte u napad. Izvršene su dve izmene, u igru su ušli Kondek i Morselo, a Orlovi su krenuli na sve ili ništa. Takav pristup doneo je rezultat u drugom minutu nadoknade, kada je sjajni Galovej, uz Šubaru ponajbolji igrač na terenu, centaršutem sa leve strane našao Brejdija Smita na drugoj stativi, a defanzivac Boniriga takvu šansu ne propušta – 2:2. Samo što se krenulo s centra domaći su došli do lopte i jurnuli u napad, ali korner za koji su se izborili glavni arbitar im nije dozvolio da izvedu.

Uprkos gorkom ukusu u ustima zbog takvog finiša meča, u Bonirigu ne treba da budu nezadovoljni jer su tek treća ekipa ove sezone koja je odolela Vonderersima. Takođe, u naredna tri kola imaju daleko lakši raspored jer će igrati protiv tri ekipe sa dna tabele. Odlična prilika da se zabeleži pobeda biće već narednog vikenda na gostovanju Mekartur Remsima. Meč se igra u subotu, 11. maja od 7 sati uveče, na stadionu Linvud park u Sent Helensu.

BONIRIG – VONDERERS B 2:2 (1:1)

STRELCI: Simington u 6. i Smit u 90. za Bonirig, a Piterson u 18. i Pejdžden u 81. minutu za Vonderese. Stadion Sportskog kluba Bonirig. Gledalaca: 750.
BONIRIG: Hronopulos, Smit, Mekenzi, Šubara, Galovej, Armson (Vranković), Rodić, Adilović (Kondek), Kadrić, Darko, Simington (Morselo).
VONDERERS B: Grinvud, Adam, Vilmering, Agamemnonos, Al Taj, Karlućo (Karvordin), Konstabl, Mondž (Džordan), Pejdžden, Rul, Piterson.

DRUGA PREMIJER LIGA NSW

Rezultati 10. kola: Bonirig – Z-Sidnej B 2:2, Blektaun – Kenterburi 1:0, GHFA Spirit – St.Džordž Sejnts 1:0, Mauntiz – Central Koust akademija 2:3, Rajdalmir – Mekartur 0:0, St. Džordž siti – Hils junajted, NŠ Mariners – Tigrovi (sinoć).

1. Z. Sidnej B    10    7    2    1    28:10    23
2. GHFA Spirit    10    6    2    2    19:16    20
3. Nort šors Mariners    9    6    1    2    20:9    19
4. Hils junajted    9    6    0    3    16:14    18
5. CK Mariners A.    10    4    3    3    18:14    15
6. Blektaun    10    4    3    3    12:12    15
7. Bonirig    10    3    5    2    13:11    14
8. Mauntiz    10    4    2    4    23:22    14