Privatna arhiva
Napadač Beograda Antonios Natsiopulos

Fudbaleri Beograda nastavili su da nižu uspehe u Prvoj državnoj ligi Južne Australije. Sjajna četa iz Vudvila je ovog vikenda zabeležila četvrtu pobedu zaredom, devetu u ovoj sezoni, a snagu lidera na tabeli osetila je ekipa Fulam Junajteda – 2:0 (1:0).

Po jedan pogodak u oba poluvremena bila je mera dovoljna da se ostvari očekivana pobeda, koja Beograd vodi korak bliže tituli prvaka. Srpski klub sada ima pet bodova više od prvog pratioca Modburi Džetsa, koji je u 12. kolu odigrao samo nerešeno na domaćem terenu protiv Plejford Sitija.

Nisu izabranici trenera Demijena Morija bili na najvišem mogućem nivou protiv Fulama, ali su odigrali taman toliko dobro da zasluženo ostvare rutinsku pobedu, pred dobro popunjenim tribinama na Frenk Mičel Parku.

Prednost je doneo Džejkob Batler-Boudon u 30. minutu, a sve dileme oko konačno ishoda meča rešene su početkom drugog dela igre, kada je gostujući igrač Haris Vučkić zatresao sopstvenu mrežu. Beograd je do kraja mogao da odigra s pola gasa i da drugi put zaredom sačuva svoju mrežu netaknutom.

U susretu rezervnih timova pobedili su rezervisti Beograda sa 2:1 (1:1), a golove za srpski klub u ovom duelu postigli su Maksim Ivanić u 40. i Paladino u 49. minutu. Rezerve Beograda ssu osme na tabeli sa 16 bodova (pet pobeda, remi i pet poraza, gol razlika 16:16).

I juniorski tim Beograda zabeležio je pobedu i to sa ubedljivih 5:0 (3:0). Golove su postigli: Tatmihalis dva, Foster, Banđak i Ljujić. Juniori Beograda su četvrti na tabeli sa 23 boda (sedam pobeda i po dva remija i poraza, gol razlika 30:20).

U idućem kolu fudbaleri Beograda igraju u gostima protiv Adelajd Hilsa, a ovaj duel je na programu u petak uveče, 16. jula od 19.30 časova na terenu Houks Nest u prigradskom naselju Vudsajd.

PRVA DRŽAVNA LIGA JUŽNE AUSTRALIJE

Rezultati 12. kola: VT Birkala – Adelajd Kobras 1:0, Modburi Džets – Plejford Siti 2:2, Istern Junajted – Adelajd Viktori 1:1, Vestern Strajkers – Adelajd Hils 2:2, Beograd – Fulam Junajted 2:0, Para Hils Najts – Vest Adelajd 2:1.

1. Beograd 12 9 2 1 25:9 29
2. Modburi 12 7 3 2 26:10 24
3. VT Birkala 12 7 2 3 25:11 23
4. Para Hils 12 6 3 3 11:9 21
5. Plejford S. 12 6 2 4 25:15 20
6. V. Strajkers 12 4 4 4 19:18 16
7. Viktori 12 4 4 4 17:17 16
8. Adelajd Hils 12 4 1 7 15:22 13