M. N.
Nedostajalo i sreće: Heri Gep u akciji

Fudbaleri Vudvil Beograda su u 4. kolu Prve državne lige Australije na svom terenu “Frenk Mičel Park” ugostili ekipu Plejford Sitija i osvojili su samo bod, pošto je susret završen 1:1.

Naš tim je bio u rezultatskom minusu jer su gosti pogotkom Rajana vodili od 44. minuta. Za Plejford je bio dosuđen i jedanaesterac koji, na sreću, nije uspeo da iskoristi. Beograd je u drugom poluvremenu zaigrao znatno angažovanije, uspeo da izjednači u 63. minutu autogolom Mapora i tako izborio remi, ali su navijači na kraju ipak bili nezadovoljni jer njihovi ljubimci nisu uspeli da izbore zasluženu pobedu.

Trener Beograda Dajmijen Mori za ovaj meč imao je na raspolaganju sledeće fudbalere: N. Jokić, H.Volter, H.Bajns, K. Felps, S. Tobias, J. Pudler, S. Simić (od 76. A. Dimas ), J. Negus (od 12. M. Petković), H. Gep, S. Daj, J. Hasegava, J. Nestoras, M. Sasaki. Zbog povrede nije branio prvi golman Beograda, ali ga je mladi Jokić više nego uspešno zamenio…

Rezerve bez mane

Fudbaleri rezervnog tima Beograda su u predigri glavne utakmice savladali Plajford sa 1:0,  pa su posle četiri odigrana kola usamljeni na vrhu tabele sa maksimalnih 12 bodova, pet više od prvog gonioca. Do ovog trijumfa rezerve našeg tima došle su iako su im “pocrvenela” dva igrača.

U susretu mladih timova ispod 18 godina meč je završen remijem 1:1. Posle pet kola juniori Beograda su šesti na tabeli sa pet bodova.

Sledeća Birkala

U narednom, 5. kolu Beograd će biti gost Birkale. Meč je zakazan za petak 27. marta u 20.15 sati (pod reflektorima) na terenu “Džek Smit Park”.

Rezervni timovi Birkale i Beograda igraće istog dana u 11.00 sati, dok će mladi timovi ova dva kluba podeliti megdan dan kasnije (subota) u 9.00 na istoj lokaciji.

Kup pod upitnikom

Naredni vikend rezervisan je za takmičenje u Kupu. U ovom trenutku veliko je pitanje da li će se utakmice uopšte igrati zbog epidemije korona virusa.

4. kolo

Rezultati: Sturt Lajons – Fulam Junajted 0:0, Adelejd Viktori – Saut Adelejd 1:5, Beograd – Plajford Siti 1:1, Siford Rendžers – Vestern Strajkers 2:2, Adelejd Hils – Birkala 3:2, Vipers – Vest Adelejd 1:2.

1. Vest Adelajd    4       4       0       0       9:2    12
  2. Saut Adelajd    4       3       1       0       15:5 10
  3. Plejford Siti      4       2       1       1       8:5    7
  4. Birkala      4       2       0       2       13:10        6
  5. Adelajd Hils     4       2       0       2       9:10 6
  6. S. Lajons  4       1       2       1       5:3    5
  7. Fulam J.   4       1       2       1       1:1    5
  8. Beograd   4       1       2       1       4:6    5