Mateo Beretini je novi šampion Serbia opena pošto je u finalu savladao Aslana Karaceva sa 2-1 u setovima (6:1, 3:6, 7:6).

Drugi nosilac u Beogradu lako je osvojio prvi set pošto je napravio dva brejka i za 28 minuta došao do prednosti.

U nastavku, Karacev uzvraća i brejkom na startu seta dolazi do 3:0, posče čega je osvojio set i izjednačio na 1:1.

Do kraja, Beretini u četvrtom gemu odlučujućeg seta pravi brejk za 3:1, a Karacev u narednom gemu dolazi do dve brejk lopte. Iskoristio je prvu i odmah vratio brejk.

Gledali smo veliku borbu u trećem setu i nismo videli brejk loptu sve do 12. gema, kada je bilo 6:5 za Beretinija. To je ujedno bila i meč lopta.

Uspeo je da je neutrališe Karacev i uveo je set u taj-brejk.

Odmah na startu taj-brejka Beretini pravi dva mini-brejka i dolazi do 3:0. Zadržao je veliku prednost i slavio u odlučujućem taj-brejku sa 7:0.