EPA-EFE/JOHN G. MABANGLO

Košarkaši Golden Stejta slavili su kao gosti u Medison Skver Gardenu protiv Njujorka, 105:96.

U večeri koja će ostati upamćena po fenomenalnom učinku Stefa Karija, koji je postao najbolji trojkaš svih vremena u NBA, istakao se i Nemanja Bjelica.

Reprezentativac Srbije je za nepunih 17 minuta na parketu postigao 14 poena uz po četiri skoka i asistencije.

Nije promašio na šutu za tri, koji je bio u centru pažnje cele večeri, zbog Karija, koji je tako oborio rekord Reja Alena postavljenog još 2011.

Kari je trojku za izjednačenje rekorda postigao u prvoj četvrtini, odmah zatim i drugu posle koje je usledio pravi delirijum.

Dva tima bili su izjednačeni tokom prvog poluvremena, razdvajao ih je svega poen na odlasku na odmor, a vodio je Njujork sa 48:47.

U nastavku, Golden Stejt je pojačao, dobio treću deonicu sa 24:16 i tu je meč bio rešen.

Najefikasniji u pobedi Voriorsa bio je rekorder Kari koji je postigao 22 poena uz po tri skoka i asistencije.

Džordan Pul je postigao 19 uz devet skokova i tri asietencije.

Kod Niksa prednjačio je Džulijus Rendl sa 31 poenom, Derik Rouz je postigao 15, a Alek Bukrs poen manje.