Boban Marjanović

Košarkaši Anđeles Klipersa savladali su na gostovanju Dalas Maverikse 106:81 i izjednačili na 2-2 u prvoj rundi plej-ofa Zapada.

Oni su na krilima Kavaja Lenarda i Pola Džordža uspeli da vrate seriju na početak.

Treba reći da je i prva zvezda domaćih, Luka Dončić, igrao rovit, pošto ga je opet mučilo rame.

Bilo kako bilo, Lenard je utakmicu završio sa 29 poena i 10 skokova, dok je Džordž imao 20 poena i devet uhvaćenih lopti.

Džekson je dodao 15, a Batum 10. Obojica su imali i po pet skokova.

Dončić je nešto sporije startovao duel, ali je na kraju bio najefikasniji u svojoj ekipi sa 19 poena, te po šest skokova i asistencija.

Pratio ga je Kristaps Porzingis sa 18 poena i pet skokova, dok je Boban Marjanović pokazao da zaslužuje više minuta.

Na parketu je proveo ovoga puta oko 15 i to mu je bilo dovoljno da postigne 12 poena i sakupi šest skokova.

Od samog početka je bilo jasno da će se Klipersi pitati na ovom meču. U drugoj četvrtini su stekli dvocifrenu prednost, koja je u trećoj išla i do +28.

Peta utakmica na programu je u četvrtak od 04.00.