Bornmut šokirao Čelsi, Vest Hem srušio Sautempton

0
FK Čelsi

Fudbaleri Čelsija odigrali su nerešeno sa Bornmutom na svom stadionu, 2:2, dok je Vest Hem sa 3:1 pobedio Sautempton.

“Trešnjice” su ponovo pokvarile planove Čelsiju, sada je meč na njihovom stadionu završen nerešenim ishodom.

Sve je počelo u 33. minutu kada je Markos Alonso uspeo da dovede goste do vođstva, pa su se navijači “plavaca” ponadali dobrim vestima posle ubedljivog poraza od Bajerna u Ligi šampiona.

Čelsi jeste sa prednošću od jednog gola otišao na “veliki odmor”, ali je u nastavku Bornmut ipak uspeo da dođe do boda i odbrani domaći teren.

Prvo je Džeferson Lerma doneo izjednačenje u 54. minutu, a totalni preokret postavio je Džošua King na asistenciju Džeka Stejsija.

Čelsi se uspešno oporavio od ovog šoka, krenuo da napada sve više i više, ali do gola nije mogao i činilo se kao da će Bornmut ostvarit sva tr boda posle velikog preokreta.

Ipak se ponovo pojavio Alonso, koji je u samoj završnici doneo Čelsiju izjednačenje i oni su sa jednim osvojenim bodom uspeli da se vrate u London.

Kada smo kod Londona, fudbaleri Vest Hema su lako pobedili Sautempton na svom stadionu rezultatom 3:1. Oni su do prvog gola došli kada je Bouven u 15. minutu zatresao mrežu, da bi u 31. Obafemi doneo izjednačenje.

Da Vest Hem ostane u vođstvu u prvom poluvremenu postarao se Sebastijan Haler, svojim golom u 40. minutu susreta. U drugom poluvremenu je Vest Hem samo osigurao pobedu, a poslednji gol na meču postigao je Antonio u 54. minutu.

Njukasl i Barnli su svoj susret odigrali bez postignutog gola.