Za uspomenu: Kapiteni Sinđelića i Srbije sa sudijama uoči derbija

Derbi srpskih klubova Vestgejt Sinđelića i Ficroj siti Srbije, odigran u okviru 18. kola severozapadne grupe Druge državne lige Viktorije, završen je miroljubivo, nerešenim rezultatom – 1:1 (0:1).

Fudbaleri Srbije su uoči ove utakmice važili za favorita i to su u prvom poluvremenu i opravdali, igrom i zasluženim minimalnim vođstvom. Potezima u prvih 45 minuta igrači Srbije su zagrejali dlanove promrzlih ljubitelja fudbala, koji su se ove hladne zimske večeri okupili u zaista velikom broju.

Na drugoj strani, igrači Sinđelića nisu pružili očekivanu igru, pa je Srbija zasluženo povela sa 1:0 u 28. minutu, kad je Maksim Ilić iz prilične udaljenosti poslao pravi projektil, lopta je na putu okrznula nekoga i u luku završila ispod prečke, u mreži nemoćnog golmana Sinđelića Valesea.

U drugom poluvremenu, međutim, fudbaleri Srbije nisu ličili na tim iz prvog poluvremena. Sinđelić je iskoristio blagi pad u igri rivala i izjednačio polovinom tog dela igre. Posle jedne akcije domaćeg tima, u pravo vreme i na pravom mestu našao se Džoni Mekrej i smestio loptu tamo gde je i želeo.

Umalo da Sinđelić pri kraju derbija u potpunosti preokrene rezultat i dođe do pobede, posle dve akcije koje su obećavale bolju završnicu. Ali, najpre se istakao golman Srbije, a u drugoj prilici lopta je završila preko gola. Na kraju, kad se sve sabere, nerešen rezultat je po mnogima realan ishod derbija.

U predigri glavne utakmice mladi tim Ficroj Srbije pobedio je vršnjake Sinđelića sa 2:0 (0:0).

Sinđelić 1 – 1 Srbija

Vestgejt Sinđelić: Gabrial Valese, Mile Međedović, Jovan Džurkić, Pavle Džurkić (od 70. Jing Jang), Miloš Tošić, Nik Sarbin, Bobi Eftimoski (od 81. Simon Soumelidis), Džošua Kalabria, Elis Dejvis, Džoni Mekrej, Alehandro Martinez (od 63. Daniel Soumelidis). Trener: Nebojša Nik Kovačević. Pomoćni trener: Džim Gacovski. Tim menadžer i trener golmana: Ivan Košutić.

Ficroj siti Srbija: Denis Martin, Piter Katris, Miloš Ilić, Tomas Lakić, Dejan Eraković, Maksim Ilić, Antoni Kontandara (od 61. Džek Dalavia), Kris Pope (od 89. Panagiotis Trapezanlidis), Abdirizak Husein, Džems Papadimitriju (od 80. Aleksandar Hrkalović), Huan Metjaš Munjos. Trener: Endi Vlahos. Asistent: Dušan Nikolić. Tim menadžer: Nikola Kesić.

Strelci: 0:1 Maksim Ilić u 28, 1:1 Džoni Mekrej u 61. minutu.

Ponovo sa Rendžersima

U idućem, redovnom 19. kolu koje je na rasporedu tek u subotu, 17. avgusta od 15.00, fudbaleri Sinđelića biće gosti Džilong Rendžersa na terenu Mdžers Reserve. Predigra mladih timova počeće dva sata ranije. Istog dana, Ficroj Srbija će biti domaćin ekipi Vestern Sabarbs. Taj meč se igra u 18.00, a dva časa ranije je predigra.

Ali, Srbija će igrati i u subotu 10. avgusta, jer će u 15.00 morati da odigra nedovršeni susret u gostima sa Džilong Rendžersima na terenu Mdžers Reserve. Podsećamo da je ovaj meč prekinut polovinom drugog poluvremena zbog nevremena, pri rezultatu 5:0 za Srbiju.

12. Altona            16 2 1 13 15:45 7

Napomena: Rezultat utakmice 13. kola Džilong Rendžers – Ficroj Srbija (0:5) nije unet u tabelu jer je susret pri ovom rezultatu u drugom poluvremenu prekinut zbog nevremena, pa je Kuća fudbala naknadno donela odluku da se meč ponovo odigra. Termin za odigravanje ove utakmice i ostalih zaostalih susreta je subota, 10. avgust.