Brejk, po brejk, pobeda: Nole krenuo u osvajanje Rima

0

malo se mučio na kraju: Novak Đoković

Novak Đoković je do 10. pobede u njihovom jedanestom međusobnom duelu došao za sat i 37 minuta igre.

Na startu prvog seta oba tenisera su bila neuspešna na svoj servis, zbog jakog vetra koji je duvao, pa im je trebalo vremena da se prilagode.

Odlučujući brejk, Đoković je napravio u šestom gemu, kada je poveo sa 4:2, što mu je omogućilo da mirno privede prvi set kraju i povede sa 1:0.

U drugom setu, Đoković je nastavio sa dobrom igrom, napravio brejk u trećem gemu, ali je Štepanek uspeo da dođe do izjednačenja, 4:4, napravivši brejk u osmom gemu.

U naredna četiri gema, nijedan teniser nije uspeo da osvoji gem na svoj servis, sve do poslednjeg u meču, kada je Đoković bio uspešan, čime je došao do svoje 20. pobede u sezoni.

Čeh je imao veoma loš procenat osvojenih poena na drugi servis, odnosno, osam od 30, što je bio jedan od glavnih uzroka njegovog poraza.

U osmini finala Đoković će se sastati sa pobednikom duela između Nemca Filipa Kolšrajbera i Španca Tomija Robreda.