U prvoj utakmici 17. kola italijanske Serije A Stara dama kao gost savladala Sampdoriju s 2:1.

Golovima Argentinca Paula Dibale iz voleja u 19. minutu i portugalskog asa Kristijana Ronalda iz nebeskog skoka u 45. Juventus u vođstvu opet ima tri boda više od Intera, a “neroazuri” u svom meču ovog kola u subotu dočekuju Đenovu. Pogodak za njenog gradskog rivala, domaćina osmostrukom uzastopnom šampionu, bio je u 35. minutu napadač Đanluka Kaprari, koji je isključen u nadoknadi vremena zbog drugog žutog kartona.

U ovoj utakmici Juventusov golman Đanluiđi Bufon (41) postao je klupski rekorder po broju mečeva u italijanskom prvenstvu – 479. Nadmašio je Alesandra del Pjera. S Milanovom legendom Paolom Maldinijem se poravnao u rekordu Serije A. Obojica imaju po 647 utakmica, a Bufonovih prvih 168 bilo je u dresu Parme (1995-2001). Prvi posle njih je Romina ikona Frančesko Toti sa 619.

Bufon ima i više ligaških utakmica u Juventusu (516), ali je u sezoni 2006/07. bio drugoligaški golman. Torinski “crno-beli” su zbog nameštanja (afera “kalčopoli”) izbačeni u Seriju B. U prošlom kolu, kada je Juventus kod kuće savladao Udineze, zabeležio je 700. ligaški meč računajući i 17 u francuskoj ligi prošle sezone, kada je branio u Pari Sen Žermenu.

Pobeda protiv Sampdorije bila je 100. od letos treneru Stare dame Mauriciju Sariju (60) u Seriji A. To je dosegao u 169 utakmica, brže nego bilo ko drugi u poslednjih četvrt veka (Karlo Ančeloti za 185 mečeva, Roberto Mančini za 197, Masimilijano Alegri za 203, Alberto Cakeroni za 220).