Bundes: Roben na koti 100, velika pobeda “švaba”

0

Beta/AP/M.S.
Nastavio golgetersku seriju: Tomas Miler

Arjen Roben izborio se za prostor u šesnaestercu i snažno pucao glavom u donji levi ugao. Golman nije imao šanse i Bajern je poveo 1:0 u 40. minutu utakmice. To je Holanđaninu bio jubilarni 100. gol u dresu Bavarca!

I već na početku drugog poluvremena "crveni" su postigli novi gol. Tomas Miler naleteo je na odbijenu loptu unutar peterca i pogodio glavom u 48. minutu.

Jedinu gostujuću pobedu ostvario je Štutgart, koji je u okršaju davljenika savladao Hamburg 1:0. Strelac pogotka za veliko slavlje gostiju postigao je Florijan Klajn u 41. minutu.

Važna tri boda za beg iz zone ispadanja doneo je Florijan Klajn, koji je postigao gol u 42. minutu. Iako su "švabe" od 53. minuta igrale s igračem manje, Hamburg to nije znao da iskoristi. Srpski internacionalac iz redova Štutgarta Filip Kostić nije ulazio u igru.

Uspešan je bio Hanover, koji je prekinuo negativni niz od četiri utakmice bez pobede savladavši kod kuće Augsburg 2:0 golovima Sanea u 20. i Hoselua iz penala u 55. minutu.

Jedinu utakmicu bez golova odigrali su Keln i Majnc.