CSKA sprečio senzaciju, Milutinov jednocifren

0
KK CSKA

Košarkaši CSKA pobedili su u Moskvi ekipu Baskonije rezultatom 89:86 u osmom kolu Evrolige.

CSKA sada ima pet pobeda i tri poraza, dok je Baskonija ja dve pobede i četiri poraza.

Srpski centar Nikola Milutinov je za domaćina odigrao 29 minuta i upisao sedam poena, dva skoka i jednu asistenciju.

Utakmica je odlično počela po Moskovljane koji su vrlo brzo došli do dvocifrene prednosti, a istu održali sve do poluvremena na kojem su vodili 47:35.

Baskonija je uspela da zaostatak smanji na jednocifren pred poslednjih deset minuta, a onda nekako i da uvede meč u neizvesnu završnicu.

Gosti su uspeli da dođu do izjednačenja pri rezultatu 84:84 na manje od minut do kraja, ali vremena i snage za preokret nije bilo.

Kod pobednika se istakao Darun Hilijard sa 31 poenom, a na drugoj strani Fol je imao 19, a Henri 17 poena.

U narednom kolu CSKA gostuje Žalgirisu, dok Baskonija dočekuje Fenerbahče. Obe utakmice su na programu 17. novembra.