M.N.
Slavlje fudbalera Svetog Đorđa

Čudo je taj Sveti Đorđe! Iako mnogi nisu gledali na srpski klub kao na ozbiljnu pretnju pred početak sezone u Premijer ligi Brizbejna, posle pet odigranih kola četa iz Vilavonga je svima uterala strah u kosti.

S utakmicom manje od rivala zauzimaju drugo mesto na tabeli, uz stopostotan učinak – četiri meča i isto toliko pobeda. Poslednja u nizu “mušterija“ je ekipa Sentenari Stormers, koja na domaćem terenu nije uspela da postigne ni počasni gol – 0:3 (0:1)!

Fudbaleri Svetog Đorđa su se tako i sa drugog ovogodišnjeg gostovanja vratili kući pevajući. Stormerse su bacili na kolena ne dajući im ni nadu da će moći da se izvuku iz njihovog čeličnog stiska. Putokaz u kojem smeru ide utakmica postavio je Endrju Batler već u 22. minutu, koji je prvi matirao golmana domaćih.

Da Stormersima nema spasa bilo je jasno već u uvodnom delu nastavka igre, kada je sve bolji Darsi Pirson povećao na 2:0 u 56. minutu. Isti igrač je u 70. minutu stavio tačku na ovu utakmicu i na pobedu Svetog Đorđa, upisujući tako svoj peti gol na četiri odigrane utakmice!

Sveti Đorđe je igrao u sledećem sastavu: Popović, Šuša, Džonson, Smit, Katarić, Batler, Džabel, Dejvi, Šerif, Bikharst, Pirson. Igrali su još: Norfolk, Bugarčić, Kumar.

I u predigri rezervnih timova slavio je Sveti Đorđe identičnim rezultatom kao i prvi tim – 3:0. Golove su postigli Daniel Kalagan, Boris Radmilović i Moktar Rezai.

Rezervni tim Svetog Đorđa je igrao u sastavu: Kalagan, RezaI, Hersi, Tubin, Deng, Rouz, Radmilović, Kisinđa, Nikzad, Stojičić, Korta, Njubri, Gjaraki, Rahimzadeh, Korling.

Posle petog kola rezerve Svetog Đorđa su takođe druge na tabeli, sa bodom manje od lidera, ali i utakmicom zaostatka.

U narednom kolu tim iz Vilavonga igra na domaćem terenu protiv Albeni Krik Ekselziora, u nedelju 30. avgusta od 17.00 časova.

Neumoljive i devojke

Ženski tim Svetog Đorđa takođe beleži sjajne rezultate, i to u prvoj takmičarskoj sezoni. Za vikend su rukometnim rezultatom savladale Redlands junajted – 7:5. Golove za srpski klub postigle su po običaju Vedrana Popović (3), i Tian Smit (2), a ovaj put im se sa dva gola pridružila i Izabela Parks.

Posle četiri odigrana kola devojke Svetog Đorđa su treće na tabeli sa osam bodova (dve pobede i dva remija). U idućem kolu igraju u gostima protiv ekipe Maunt Gravat Houks, u petak 28. avgusta od 20.30 časova na terenu Ditmer Park.

Premijer liga Brizbejna

Rezultati 5. kola: Stormers – Sveti Đorđe 0:3, Bejsajd junajted – Gep 2:2, Taringa Rovers – Grendž Tistl 2:2, Tuvong – Akacija Ridž 3:0, Nort Star – Albeni Krik Ekselzior 3:5, Kabultur – Brizbejn Najts 2:1.

1. Bejsajd j.      5      4          1          0          17:2      13
  2. Sveti Đorđe   4      4          0          0          14:3      12
  3. Tuvong          4      3          0          1          9:2        9
  4. Grendž Tistl   4      3          1          0          11:4      10
  5. Ekselzior       4       3          0          1          13:7      9
  6. Stormers      5       3          0          2          9:6        9
  7. Taringa R.     5       2          1          2          18:10    7
  8. Gep              4       1          1          2          6:8        4