U 22. kolu Evrolige evropski viceprvak Efes, sigurno vodeći na tabeli, savladao “crveno-bele” u “Štark areni” s 85:78 (24:16, 27:14, 21:28, 13:20).

Efes se agresivnim pristupom od početka nametnuo sa svojim pretenzijama. Posle tri i po minuta igre bilo je 11:0. U drugoj četvrtini prednost turskog tima je narasla na 20 i više poena razlike. Gosti su u prvih 20 minuta već bili postigli deset trojki, a američki bek Šejn Larkin nije mogao da se sačuva.

“Crveno-beli”, koji su i dalje bez Lazića, Čovića i jagodića Kuridže, zaigrali su bolje u drugom poluvremenu pre svega zahvaljujući rešenjima neumornog Vladimira Štimca. Zaliha protivnika je u trećoj četvrtini smanjena na 13-14 razlike, a na 2.09 do kraja Efes je vodio sa samo 79:71. Na Simonovu trojku uzvratio je istom merom Panter (82:74), koji je nedugo zatim zakucavanjem u protivnapadu primakao Zvezdu i na 82:76. Ublaženi poraz ipak je najviše što su “crveno-beli” dok i dalje nisu sa svim snagama mogli da učine protiv potpunog favorita.

Zvezda se u ponedeljak (18 časova) u dvorani “Aleksandar Nikolić” sastaje s Partizanom u ABA ligi, a do kraja iduće nedelje još dvaput igra u Evroligi. U sredu je u “Štark areni” domaćin Panatinaikosu, a u petak izlazi na megdan s Himkijem u Podmoskovlju.

Zvezda: Kuzmić, Panter 12 (2-4 za tri), Braun 7 (1-4), Davidovac 15 (2-4), Beron 14 (2-6), Dobrić 5 (1-2), Gist 3, Dženkins 2 (0-1), Simanić 2 (0-1), Odžo 4, Štimac 14 (0-1). Trener: Šakota.

Efes: Larkin 24 (5-9), Boboa 11 (3-8), Singlton 13 (3-5), Balbaj 2 (0-1), Sanli 7, Moerman, Plajs 6, Micić 6 (3-4 za dva, 0-5 za tri), Anderson 3 (1-1), Piters 5 (1-1), Simon 8 (1-1). Trener: Ataman.

Vasilije Micić, koji se vratio na teren posle četiri kola pauze zbog povrede, pre utakmice od Zvezde je dobio prigodan poklon za sećanje na sezonu 2015/16. Od decembra do njenog kraja proveo je među “crveno-belima”, igrajući i protiv CSKA u četvrtfinalu Evrolige.