Bes poraženog zbog sudijskih odluka u poslednjih dvadesetak minuta polufinalne utakmice s Brazilom na Prvenstvu Južne Amerike.

U 71. minutu domaćin je poveo s 2:0, što je bio i konačan rezultat, ali Argentinci drže da je protivnapadu za njegov drugi pogodak prethodio penal za njih. Mesi je imao nameru da proigra Serhija Aguera, koji je nadirao u kazneni prostor. Lopta nije došla do njega, jer joj se na putu isprečio brazilski half Tijago Silva, ali se u pozadini argentinski napadač stropoštao u šesnaesterac. Utisak je da je pao pošto se spotakao o protivničkog igrača.

U 84. minutu, dok je Argentina polagala poslednje nade, Artur je namerno ramenom kečerski odneo Otamendija, koji se ustremio da skoči na centaršut iz kornera. Sudije to nisu primetile.