Fudbaleri Crvene zvezde, na trenerskom debiju Dejana Stankovića, savldali su na gostovanju Čukarički sa 2:0 u 21. kolu Superlige Srbije uz odlične partije mladih fudbalera Nikolića i Njegoša Petrovića.

Od samog starta izabranici novog trenera crveno-belih Dejana Stankovića nametnuli su svoj ritam i imali terensku inicijativu. Tako je Zvezda već u 5. minutu povela golom Veljka Nikolića.

Boaći je odlično prošao po desnoj strani, centrirao. Loptu je “presekao” štoper Brđana Ćirković, ali je neshvatljivo loše odreagovao i pao. Veljko Niklić iskoristio je njegov “kiks” i pogodio mrežu Petrovića i tako upisao svoj prvi gol u dresu Crvene zvezde.

Samo 5 minuta kasnije Gobeljić je iz voleja, majstorski šutirao sa nekih dvadestetak metara, ali je pogodio prečku.

Posle pogotka Nikolića za 1:0, Njegoš Petrović je postigao jedan od najlepših golova sezone i duplirao rezultat na Brdu. On je sa nekih 30 metara uputio udarac ka golu, lopta je „propadala“ i završila u golu. Golman Čuke Petrović paradom je samo ulepšao jedan od najspektakularnijih momenata Super lige ove sezone.

Na samamo krjau prvog dela igre, sudije Grujić je  dosudio jedanaesterac zbog igranja rukom pred golom Šapića. Ipak, Ben nije bio najsigurniji, gađao je donji levi ugao, baš tamo gde se bacio Petrović.

U nastavku, Zvezda je imala terensku inicijativu i konstantno napadala gol rivala, al ipromene rezultata nije bilo.

Čukarički – C. zvezda (0:2)
Stadion: FK Čukarički Stadion
Sudija: Danilo Grujić
Strelci: Nikolić u 5. i Petrović u 14. minutu
Čukarički: Petrović, Ćirković, Šapić, Puškarić, Veličković, Kovač, Docić, Vidosavljević (od 46′ Ndijae), Kajević, Birmančević (od 78. Zorić), Tedić (od 61′ Mićin). Trener: Aleksandar Veselinović.
Crvena zvezda: Borjan, Gobeljić, Degenek, Milunović, Rodić, Jovančić, Petrović, Ben (od 71. Simić), Nikolić, Gavrić (od 77. Garsija), Boaći. Trener: Dejan Stanković.