Denver bolji od Hjustona, Jokić efikasniji od Hardena (VIDEO)

0
Tanjug/AP
Nikola Jokić

Naš as postigao 31 poen u prvoj utakmici posle izbora da bude učesnik “Meča svih zvezda”.

Nikola Jokić je igrao 32 minuta u Denverovoj pobedi pred svojom publikom sa 136:122. Imao je šut za dva poena 11-13, za tri 1-2, a slobodna bacanja nepogrešivih 6-6. Skokova 13 (devet u odbrani), a asistencija devet. Dakle, na rubu još jednog tripl-dabla, devetog u sezoni.

Najefikasniji na meču ipak je bio njegov saigrač Malik Bizli s 35 poena, što mu je rekord karijere, a Džejms Harden, najsjajnija Hjustonova zvezda, dao je 30. To je bilo i najviše u gostujućem timu, a popularni Brada je najduže i igrao (37 minuta).

To mu je 27. utakmica uzastopce s najmanje 30 poena, ali je u toj sjajnoj seriji sada postigao i najmanje. U prvoj četvrtini je dao pola, a u jednom delu utakmice šut iz igre mu je bio katastrofalnih 1-11. Poslednji poeni na meču bili su mu trojka na 65 sekundi pre kraja.