FK Mančester Siti FK Mančster Junajted

Fudbaleri Mančester Sitija pobedili su sa 2:0 u mančesterskom derbiju Junajted na Old Trafordu, u meču 11. kola Premijer lige.

Navijači Junajteda ponovo su videli lou partiju svojih izabranika, jer je Siti uspostavio potpunu inicijativu, stvarao više šansi i na kraju zasluženo slavio.

Već u 7. minutu usledio je šok na Old Trafordu, kada je Erik Baili, napravio grešku i posle centaršuta Žoao Kansela, postigao autogol.

Na samom kraju prvog poluvremena, ponovo posle centaršuta Kansela, bilo je 0-2. Ovog puta je strelac bio Bernardo Silva, koji je iskoristio lošu reakciju odbrane Junajteda.

Čak ni u situaciji kada je imao dva gola zaostatka, Junajted nije uspeo da preuzme inicijativu i bude agresivniji ni u drugom poluvremenu, tako da je rezultat ostao nepromenjen.