Fudbaleri Sevilje osvojili su ovogodišnju Ligu Evrope pošto su u velikom finalu savladali Inter sa 3:2, a ključni momenat koji je odredio šampiona jesu makazice Dijega Karlosa posle kojih je Lukaku postigao autogol.

Od samog starta meča ove ekipe su igrale na gol više i želele pobedu. Inter je poveo već u 5. minutu iz penala preko Lukakua, De Jong je sa dva pogotka režirao preokret, a Godin je u 36. minutu izjednačio na 2:2.

Drugi deo meča bio je mnogo neizvesniji i tvrđi, ipak, u 74. minutu Dijego Karlos je posle gužve u šesnaestercu makazicama uputio loptu ka golu, Lukaku je promenio pravac i poslao loptu u svoju mrežu. Ovaj momenat doneo je Sevilji prednost od 3:2, kao i 6. titulu prvaka Lige Evrope.