Di Marija odveo srećne “gaučose” u četvrtfinale

0
Lionel Mesi na zemlji posle duela sa Kokanom Ilnerom

Argentina je opravdala ulogu favorita, ali još jednom je igrom razočarala. Hrabro su Šaćiri i drugovi suprostavili Argentini, imali izglednije šanse, ali jedna dobra akcija Mesija i Di Marije odlučila je pobednika.

Posle sjajnog gola veziste Reala gledali smo dramu u šesnaestercu Argentine. Prvo je rezervista Džemaili u prvom minutu sudijske nadoknade vremena sa nekoliko metara pogodio stativu, da bi u poslednjim sekundama meča Šaćirijev šut iz slobodnog udarca sa 17 metara završio samo do živog zida.

U prvom poluvremenu sjajne šanse za "sajdžije" su propustili Drmić i Čaka, ali je u oba slučaja Romero odlično intervenisao. Argentinci su imali veći posed lopte, ali nisu blistali, tek nekoliko šansi su stvorili, a iz jedne, prave akcije za 120 minuta su stigli do plasmana u četvrtfinale.

Argentinci su i sedmi pobednik grupe koje je izborio plasman među osam najboljih selekcija planete.

120+5. minut – Šaćiri samo do živog zida. Kraj utakmice.
120+4. minut – Slobodan udarac za Švajacarsku sa 17 metara. Poslednja nada za "sajdžije".
120+3. minut – Di Marija promašuje prazan gol sa 40 metara.
120+1. minut – Džemaili pogodio stativu, kakva šansa za "sajdžije".
118. minut – GOOOOL – Anhel Di Marija za trijumf Argentine protiv Švajcarske. Lionel Mesi je asistirao sjajnom Di Mariji koji je iz prve poslao loptu u suprotan ugao nemoćnog Benalja.
113. minut – Pritisak Argentinaca, ali nikako da probiju bedem Švajcarske.
109. minut – Šut Di Marije, ali je sjajan Benaljo.
106. minut – Počeo je drugi produžetak.
105+1. minut – Završen je prvi produžetak.
105. minut – Nije bilo uzbuđenja u prvom produžetku. Sve slabija igra Argentine. Mogu li Švajcarci da kazne blede "gaučose".
94. minut – Umalo Seferović da pogodi svoju mrežu, ali je Benaljo bio oprezan.
91. minut – Počeo je prvi produžetak.
90+3. minut – Kraj prvog poluvremena. Produžeci.
90+2. minut – Šar je pokušao glavom, ali preko gola. Sve su bliži produžeci.
90. minut – Žuti karton za Roha, koji će propustiti četvrtfinale ukoliko se "gaučosi" plasiraju.
85. minut – Roho šutira iz daljine, ali nema opasnosti po gol Bonalja. Sve smo bliži produžecima.
78. minut – Šutira Mesi sa 12-13 metara, ali je Benaljo odbranio.
75. minut – Pokušao je Palasio, ali daleko od gola Benalja.
73. minut – Žuti karton za Fernandesa.
67. minut – Mesi je šutirao sa 20 metara, ali iznad gola. Pritisak Argentinaca.
62. minut – Iguain glavom šutira pod prečku, posle dodavanja Roha, ali je Benaljo vrhovima prstiju izbacio loptu u korner.
59. minut – Roho je pokušao posle dodavanja Mesija, ali je Benaljo odbranio.
55. minut – Argentinci napadaju, ali su dalje Švajcarci konkretniji u napadu.
50. minut – Šaćiri je šutirao, ali je Romero uz dosta problema zaustavio šut. Drmić šutira, konkretniji Švajcarci.
49. minut – Pritisak Argentinaca na startu drugog poluvremena.
48. minut – Slobodan udarac za Argentinu sa 30 metara iskosa sa desne strane.
47. minut – Laveci je pokušao da doda loptu Mesiju, ali Đuru izbacuje u korner.
46. minut – Drugo poluvreme je počelo.
45+1. minut – Kraj prvog poluvremena.
41. minut – Di Marija je šutirao, ali mlako, siguran je bio Benaljo.
39. minut – Drmić je sam izašao ispred Romera, ali je nonšalantno pokušao da lobuje i obrukao se.
36. minut – Žuti karton za Čaku zbog faula nad Lavecijem.
32. minut – Di Marija je imao šansu, ali u poslednjem trenutku je Đuru uspeo da izbaci loptu u aut.
30. minut – Šansa za Argentinu posle kornera Di Marije, ali Garaj nije uspeo da zahvati loptu.
29. minut – Laveci je imao šansu za Argentinu, ali je Benaljo bio siguran.
28. minut – Najbolju šansu na meču imala je Švajcarska. Šaćiri je odlično prošao po desnoj strani, dodao loptu Džaki, koji sa desetak metara šutira, ali Romero brani.
25. minut – Slobodan udarac za Argentinu. Iguain je probao glavom, ali iznad gola.
17. minut – Nema uzbuđenja u Sao Paulu.
13. minut – "Gaučosi" napadaju, Mesi je ubacio loptu u šesnaesterac, ali je Benaljo otklonio opasnost.
9. minut – Prvi korner na utakmici izvodi Švajcarska. Inler je pokušao iz daljine, ali nema opsnosti po gol Romera.
6. minut – Argentinci su od prvog minuta napali Švajcarce, ali zasad bez šansi za gol.
1. minut – Utakmica je počela.

SASTAVI

ARGENTINA: Romero, Zabaleta, Fernandez, Garaj, Roho, Gago, Maskerano, Di Marija, Laveci (od 68. Palasio), Iguain, Mesi.

ŠVAJCARSKA: Benaljo, Lihtštajner, Šar, Đuru, Rodrigez, Inler, Behrami, Mehmedi (od 113. Džemaili), Šaćiri, Čaka (od 66. Fernandes), Drmić (od 81. Seferović).