Đenova pregazila Udineze, ovacije Jankoviću

0

Đenovljani su do prednosti došli golom Akvafreske u 30. minutu. Isti igrač je u 53. povisio na 2:0 sa penala, dok je konačan ishod postavio Palasio u 64. minutu.

Boško Janković se u velikom stilu vratio na teren nakon povrede

Navijači domaćeg tima aplauzom su pozdravili Boška Jankovića, koji je u igru ušao u drugom poluvremenu, što mu je bio prvi meč posle šestomesečne pauze zbog povrede. Nenad Tomović je meč odgledao sa klupe, dok Danijela Aleksića nije bilo u protokolu.

Ovom pobedom Đenova je uspela da se izjednači sa Juventusom na šestom mestu, obe ekipe imaju po 38 bodova, ali Torinezi u nedelju igraju svoj meč.

Sa druge strane, Udineze je ostao pri dnu tabele, sa samo tri boda iznad zone ispadanja.

U drugom meču dana, lider šampionata  Intera odigrao je bez golova protiv i Sampdorije.

U veoma nervoznoj utakmici isključena su čak tri igrača. Inter je ostao bez dvojice fudbalera još u prvom poluvremenu, kada su centralni odbrambeni igrači Valter Samjuel i Ivan Kordoba zaradili crvene kartone zbog preoštrih startova. Gosti iz Đenove su utakmicu okončali sa deset igrača, jer je Pacini dobio crveni karton u 73. minutu.

Ovim remijem Inter je omogućio Romi da eventualnom sutrašnjom pobedom protiv Katanije, koju trenira Siniša Mihajlović, priđe na samo pet bodova zaostatka.