Španski teniser Pablo Karenjo-Busta savladao je Danijela Altmajera iz Nemačke sa 3:0 (6:2, 7:5, 6:2) za dva sata i 22 minuta igre i biće protivnik Novaka Đokovića u četvrtfinalu Rolan Garosa.

Biće to prilika za Đokovićevu “osvetu” posle nedavnog susreta u osmini finala US opena kada je prvi reket sveta diskvalifikovan pogodivši linijskog sudiju.

Nesrećni momenat za Novaka se dogodio u prvom setu pomenutog duela pri vođstvu Karenjo-Buste od 6:5.

Kada je reč o večerašnjem duelu Španca protiv Altmajera, dobio ga je rutinski.

U prvom setu bio je bolji za dva brejka.

U drugom je Nemac prvo oduzeo servis rivalu i servirao je za set, ali je tada poklekao, dva puta uzastopno izgubio servis i vrlo brzo bilo je 2:0.

Međutim, u finišu drugog seta je Karenjo-Busta osetio problem sa ramenom i zbog toga tražio pomoć lekara.

Popio je lekove za bolove i nastavio da igra u sjajnom ritmu. Vrlo brzo je poveo sa 4:0 i potom rutinski priveo meč kraju.